Sukčiai prie  žmonių pinigų braunasi jau ir per internetinę pokalbių programą „Skype“

54-nerių metų šiaulietė, nepažįstamiems žmonėms suteikusi prieigą prie savo kompiuterio ir tokiu būdu atvėrusi  elektroninės bankininkystės kelius prie savo  sąskaitų, prarado per 9000 eurų.

Moteris su savo vyru, prisiregistravę įvairiose prekybos valiutomis interneto platformose ir prekiavę binariniais opcionais (tai toks prekybos būdas, kurį trumpai paaiškinti būtų galima dviem žodžiais „sandoris-lažybos“), vasario 7-ąją  sulaukė telefoninio skambučio. Mobiliuoju telefonu paskambinęs rusakalbis vyras prisistatė esąs vienos brokerių kompanijos atstovas ir pranešė, kad norėtų pasišnekėti dėl vienos firmos bankroto, tačiau pokalbį pratęsti  paprašė  per internetinę pokalbių programą „Skype“.

Moteris pasakė savo abonento vardą „Skypėje“ ir netrukus sulaukė nepažįstamojo skambučio bei jo atsiųstos  programėlės nuorodos.  Kai moteris spustelėjo ant tos nuorodos,  skambinusysis gavo prieigą prie jos kompiuterio ir galėjo stebėti visus jos monitoriuje atliekamus  veiksmus. Apie  brokerių firmos bankrotą pranešęs vyras informavo, kad dar yra galimybė šiaulietei iš vienos platformos, kurioje moteris prekiauja  binariniais opcijnais, susigrąžinti 300 eurų. Šiaulietė, žinoma, apsidžiaugė ir visai prarado budrumą.

Toliau bendravimą su moterimi tęsė „brokerio kolega“, taip pat„Skype“ paskambinęs rusakalbis, kurio komandas šiaulietė uoliai vykdė. Moteriai buvo liepta, naudojantis elektronine bankininkyste,  prisijungti prie savo sąskaitos  Swedbanke ir pasižiūrėti vertybinių popierių sąskaitas. Moters atliekamus veiksmus ir visą bankinę informaciją skambinusysis be problemų stebėjo jos monitoriaus ekrane, nes ji, paspaudusi ant jai atsiųstos nuorodos, tiesiog geranoriškai su nepažįstamuoju pasidalijo savo monitoriaus ekranu ir sudarė sąlygas naudotis  jos kompiuteriu.

Po kurio laiko šiaulietė sulaukė dar vieno skambučio per „Skype“ programą. Trečiasis „brokeris“  paprašė jos asmens tapatybės kortelės ir dviejų bankų, kuriose moteris turėjo sąskaitų, debetinių kortelių duomenų, prašydamas jas nufotografuoti iš abiejų pusių. Vėliau buvo paprašyta, kad šiaulietė internetu prisijungtų prie kitame – SEB, banke esančios savo sąskaitos. Šį prisijungimą moters monitoriaus ekrane  „brokeris“ irgi stebėjo specialios programėlės pagalba.

Sutarę, kad šiaulietei rusakalbis paskambins rytojaus dieną, skambinusysis atsisveikino žodžiais, kurie pažadino moters budrumą: „Iki rytojaus nieko nedarykit“.

Sunerimusi, kodėl ji iki rytojaus neturėtų nieko daryti, moteris vakare, naudodamasi elektronine bankininkyste, prisijungė prie  Swedbanke esančios savo sąskaitos ir pamatė, kad joje nebėra 9100 eurų, kurie buvo pervesti į vieną brokerių kompaniją. Kadangi moteris šio pinigų pervedimo nedarė, tai suprato, kad pateko į sukčių pinkles ir buvo apgauta.

Taigi iš bendravimo su nepažįstamais brokeriais internetu, juo labiau leisdami jiems prisijungti prie savojo kompiuterio,  pelno nelaukite, tik – sąskaitos ištuštėjimo. Sukčiai prie  žmonių pinigų braunasi jau ir per internetinę pokalbių programą „Skype“.

                     Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts