Edukacinė savaitė „Visos profesijos svarbios ir reikalingos“ 

Drąsučių mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupėje „Boružiukai“ vyko edukacinė savaitė „Visos profesijos svarbios ir reikalingos“. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Lina Vaitkienė ir Inga Jonuškienė su vaikais ne tik susipažino su įvairiomis profesijomis, bet ir atliko kūrybinius darbus.

Pirmadienio rytmetį nuotaikingai nusiteikę grupės vaikučiai lankėsi Drąsučių mokyklos bibliotekoje, kurioje dirba bibliotekininkė Laima Jucaitė. Ji išsamiai papasakojo apie bibliotekininko specialybę. Vaikai buvo kupini naujų ispūdžių apie grojančias, mažiausias, didžiausias, storiausias ir 3D knygas.

Antradienio ryte apie staliaus darbą pasakojo ugdytinio Igno tėtis Vidas Leistrumas. Jis vaikams parodė daug įvairių staliaus įrankių, vaikai patys turėjo galimybę pasigaminti lavinamąjį žaislą, patys šveitė, pjovė, kalė vinis.

Trečiadienį vaikus aplankė Šiaulių rajono policijos komisariato tyrėja Sandra Jakė. Policijos pareigūnė vaikus supažindino su savo profesija, parodė vaikams pagrindinius policininko darbo įrankius: žibintuvėlį, antrankius, raciją, dujų balionėlį. Vaikai pakartojo saugaus eismo taisykles.

Ketvirtadienio rytmetį visi pasipuošę liemenėmis ir atšvaitais keliavome pas šakočių ir grybukų kepėją Rita Nuniavienę. Rita ir jos darbuotoja vaikus supažindino su grybukų kepimo ir puošimo technika, parodė su kokiu mechanizmu yra kepamas šakotis. Vaikai buvo labai nustebę kiek daug reikia įvairių produktų norint iškepti grybukus.

Penktadienio popietę vaikus aplankė VŠĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos mokinė Gita Pilsudskytė. Ji vaikučius supažindino su kirpėjo profesija. Kiekvienas vaikas ant lapo galėjo sukurti patinkančią šukuoseną, o Gita visiems vaikams ne tik sušukavo plaukus, bet ir nudažė kelias sruogas nuplaunamomis kreidelėmis. Kiekvienas vaikas norėjo išbandyti kaip reikia sušukuoti, supinti ar net įsukti suktukuas į plaukus.

Labai džiaugiamės, kad vaikai labai noriai dalyvavo visose edukacinėse veiklose, o užbaigiant šią aktyvią savaitę jie nupiešė gražias savo ateities profesijas.

Inga JONUŠKIENĖ

Drąsučių mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts