Kaip išvengti kontakto su užkratu

Johns Hopkins universitetas atsiuntė santrauką, kaip išvengti kontakto su užkratu.

· Virusas nėra gyvas organizmas, bet proteinų molekulės (DNA) padengtos apsauginių lipidų (riebalų) sluoksniu, kurie, absorbuojasi į akies, nosies ar žandų gleivinės ląsteles, keičia jų genetinį kodą. Įvyksta mutacija ir paverčia juos agresoriais ir daugiklio ląstelėmis.

· Kadangi virusas yra ne gyvas organizmas, bet proteinų molekulė jis nėra nužudomas, jis skyla savaime. Viruso suirimo laikas priklauso nuo temperatūros, drėgmės ir medžiagos tipo, kur (ant ko) jis yra.

· Virusas yra labai trapus. Vienintelis dalykas, kuris apsaugo virusą yra jo plonas išorinis riebalų sluoksnis. Štai kodėl bet koks muilas ar ploviklis yra geriausia priemonė, nes putos naikina riebalus (štai kodėl jūs privalote tiek daug patrinti: 20 sekundžių ar ilgiau, kad būtų daug putų). Ištirpinus riebalų sluoksnį, baltymų molekulė išsisklaido ir virusas skyla savaime.

· KARŠTIS tirpina riebalus. Todėl labai gerai rankų plovimui, drabužių plovimui ir viskam naudoti vandenį karštesnį, negu 25 laipsniai Celsijaus. Taip pat, karštas vanduo sukuria daugiau putų ir tampa žymiai naudingesnis.

· Alkoholis ar kitas skystis (stiprumas turi būti didesnis negu 65%) IŠTIRPINA VISUS RIEBALUS, ypatingai viruso išorinį riebalinį lipidų sluoksnį.

· Bet koks skystis su 1 dalimi baliklio ir 5 dalimis vandens tiesiogiai ištirpina baltymus, sulaužo juos iš vidaus.

· Deguonimi prisotintas vanduo (vandenilio peroksido vanduo) ištirpina viruso baltymus ir padeda ilgai po muilo, alkoholio ir chloro naudojimo. Peroksidą būtina naudoti atsargiai, nes jis pažeidžia odą.

· NĖ VIENAS BAKTERICIDAS NETARNAUJA. Virusas nėra gyvas organizmas, kaip bakterijos; Jo negalima nužudyti su antibiotikais. Jį galima paveikti priemonėmis ankščiau minėtuose punktuose.

· NIEKADA nepurtyti naudotų (nešiotų) ar nenaudotų drabužių, lapų, audinių. Nors virusas prisiklijuoja prie akyto paviršiaus, jis yra labai inertiškas ir suyra tik per 3 valandas (ant audinio ir akytojo paviršiaus), per 4 valandas (ant vario, nes jis yra natūralus antiseptikas; ant medienos, nes jis pašalina visą drėgmę ir neleidžia virusui nusilupti ir suirti), per 24 valandas (ant kartono), per 42 valandas (ant metalo) ir per 72 valandas (ant plastiko). Bet jei bus purtoma arba naudojamasi plunksnų šluoste, viruso molekulės pakyla ir plūduriuoja ore iki 3 valandų, ir gali patekti į nosį.

· Viruso molekulės išlieka labai stabilios išoriniame šaltyje arba kondicionuojamuose patalpose, namuose ir automobiliuose. Virusui taip pat reikia drėgmės, kad išliktų stabilus, ypač tamsoje. Todėl sausose, šiltuose, šviesiuose erdvėse virusas išnyks greičiau.

· UV šviesa ant bet kokio paviršiaus gali išskaidyti viruso baltymą. Pavyzdžiui dezinfekuoti ir pakartotinai naudoti kaukę yra puiku. Bet būkite atsargūs, jis taip pat skaido kolageną (kuris yra baltymas) odoje, galiausiai gali sukelti raukšles ir odos vėžį.

· Virusas negali prasibrauti per sveiką odą.

· Actas NĖRA naudingas, nes nesunaikina apsauginio riebalų sluoksnio.

· DEGTINĖ nepadeda. Degtinė yra tik 40% stiprumo, reikia kad būtų 65% stiprumo.” – Spiritas momentaliai sunaikina virusą, o degtinė iki 65 proc. nepadeda.

· Uždaroje erdvėje, viruso koncentracija gali būti didesnė. Atviresnėse ir natūraliai vėdinamose erdvėse viruso yra žymiai mažiau.

· Tai gerai pasakyta, bet jūs turite plauti rankas prieš ir po liečiant gleivinės, maistą, spynas, rankenėlės, jungiklius, nuotolinio valdymo pultus, mobilusis telefonus, laikrodžius, kompiuterius, stalus, televiziją ir tt. Ir naudojantis vonios kambariu.

· Jūs turite DRĖKINTI SAUSAS RANKAS, nes nuo dažno rankų plovimo molekulės gali pasislėpti mikro įtrūkimuose. Kuo giliau drėkinama oda, tuo geriau. Taip pat nagus laikyti trumpus, kad virusas nepasislėptų po panagėmis.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

O gal paverkiam?

Antroji COVID-19 banga įvarė mus į baimių ir nuolatinio nerimo kampą, iškėlė į paviršių  reiškinius, kurie ankščiau laikytini…