Kaip atrasti motyvacijos?   

Gražų ilgai laukto pavasario vakarą didelis aktyvių Šiaulių rajono gyventojų būrys rinkosi į seminarą „Motyvacija – kai kartais nieko nesinori“.

Šio ypatingo renginio iniciatorius – Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, o paskaitos lektorius  Evaldas Karmaza  – daugeliui gerai žinomas psichodramos ir ekspresyviosios terapijos instituto psichologas. Šis garsus specialistas veda įvairius seminarus tėvams, pedagogams, socialiniams darbuotojams bei kitiems specialistams didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Susitikimo pradžioje lektorius kalbėjo apie vidinę ir išorinę motyvacijas. Iš karto pabrėžė, kad „privertimas“ ir „paskatinimas“ veikia, tačiau labai dalinai, trumpalaikiai.

„Didelę kelio dalį žmogus eina savarankiškai. Mes galime tik būti šalia, eiti greta“ – sakė E. Karmaza.. Lektorius pasakojo apie „Mažuosius motyvacinius pokalbius“.

„Šie pokalbiai yra lyg nuoširdūs pasikalbėjimai ir padeda pačiam žmogui išnagrinėti dvilypumo dilemą (ir norisi, ir nesinori kartu)“ – teigė psichologas.

Galbūt sunku patikėti, tačiau dažniausiai žmogus padaro daugiausiai, kai lieka vienas, „pats su savimi“. Tai atspindi ir pagrindiniai motyvaciniai teiginiai: „Pats“, „Pasirink“, „Matyk“, „Būsiu šalia“.

Keli paprasti psichologo E. Karmazos patarimai: „Pasirašyk sutartį su savimi, kad gali pasikeisti.

Viską užsirašinėk dienoraštyje (praleistą laiką, nuveiktus darbu, neatliktas užduotis ir pan.). Sportuok, sveikai maitinkis, išsimiegok ir venk streso. Atitolk nuo tavęs ir tavo gebėjimų nevertinančių žmonių.Linksmoji dalis – pasiimk gyvenimą (užimk tau nežinomas teritorijas).“

Į klausimą: „Kas yra, kad nieko nesinori?“ Evaldas atsako: „Atsakymai yra paslėpti kiekvienoje paprastoje dienoje“.

Galiausiai lektorius priminė susirinkusiems, kad privalome mylėti save, savo aplinkinius, mėgautis kiekviena diena ir su šypsena priimti visus gyvenimo mestus iššūkius. Dažnai tai būna labai didelis darbas su pačiu savimi. Bet viskas yra įmanoma, svarbiausia – prioritetų suskirstymas pagal svarbą mūsų gyvenime.

Na, o dabar atsakykite sau į kelis klausimus:

Ar augu dar? Ar lieka laiko šeimai? Ar jaučiu malonumą darbe? Kaip dvasiniai dalykai? Koks ateities vaizdinys? Ar taip apsirengiau dėl savęs ar dėl aplinkinių?

Iš visos širdies dėkojame psichologui Evaldui Karmazai už savo minčių bei patirties dalybas, už gerą emociją ir, žinoma, dalyviams už būvimą kartu!

Skaistė GRIGYTĖ

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts