Jaunuosius gilaitiškius sukvietė šventė

Rugpjūčio 27 dieną, prieš rugsėjo 1-ąją, Gilaičiuose vyko eilė renginių, skirta vaikams ir jaunimui. Nuo pusiaudienio ŠRSKC Gilaičių filialo salėje vyko įvairūs užsiėmimai, o juose aktyviai dalyvavo ne tik Gilaičių jaunosios kartos atstovai, bet ir svečiai atvykę iš Sauginių bei Kužių. Maloniai visus nustebino edukacinis užsiėmimas „Linija, forma, grafika“, o jį surengė viešnia iš Šiaulių, dailininkė Egidija Aleksaitė. Menininkė užsiėmimo dalyviams papasakojo, kaip linijų žaismas ir tonų visuma atskleidžia piešinio grožį. Pasirodo, sujungiant šias formas, atsiskleidžia individo unikalumas. Net ir primityviomis priemonėmis galima pasiekti tobulo rezultato. Miklinant ranką, piešiant ornamentus, juos kūrybiškai derinant su paprastu piešiniu, pasireiškia jauno žmogaus individualumas. Formų paprastumas nekelia streso, padeda atsikratyti įtampos, leidžia labiau pasitikėti savimi. Vaikai mielai įsijungė į kūrybinį procesą: pasirinkę formą, ją užpildė įvairiomis smulkiomis figūromis, naudojant plunksnakotį, tušą ir kitas priemones. Nenuostabu, kad užsiėmimo metu gimė neįtikėtino grožio darbai.

Pasibaigus edukacijai, ne tik vaikai, bet ir vyresnieji galėjo dalyvauti istorijos pamokoje „Grįžęs kovoti ir žūti“, skirtoje partizano Juozo Lukšos-Daumanto 100-osioms gimimo ir 70-osioms žūties metinėms paminėti. Pamoką vedė Kužių mokyklos jaunieji kraštotyrininkai – Kamilė Paštuolytė, Ugnė Jokubauskaitė, Paulina Volodkaitė, Jaunius Mockus. Mokiniai pamokos dalyvius supažindino su Juozo Lukšos gyvenimo ir kovos momentais. Jauniesiems istorikams pasiruošti padėjo mokytoja ekspertė Violeta Laurutienė.

Šiek tik vėliau vyko akcijos „Vasara su knyga 2021“ dalyvių apdovanojimas. Gilaičių bibliotekos jaunieji savanoriai Kamilė Paštuolytė ir Jaunius Mockus žaismingai pristatė Skaitymo iššūkio dalyvius ir pravedė smagią viktoriną. Dalyvavę viktorinoje už teisingus atsakymus buvo paskatinti saldžiais prizais. Daugiausia emocijų sulaukė Gilaičių bibliotekos savanorių sukurtas mėgėjiškas filmukas „Skaitomano nuotykiai vasarą, arba kaip prakalbinti skaitymo iššūkio dalyvius“. Skaitymo iššūkį 2021 įveikė: Jaunius Mockus, Kamilė Paštuolytė, Arminas Raudonis, Gustas Bernotas, Goda Ribakovaitė, Gustė Kriaučiūnaitė, Edvinas Tomkevičius, Domantas Sova, Adrijana Tomkevičiūtė, Karolina Ribakovaitė. Susirinkusiems koncertavo ir geras emocijas dovanojo Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos akordeonistas Augustas Rimgaila.

Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

Rita Bielskienė

Nuotraukos Ritos Bielskienės ir Violetos Laurutienės

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Koliažų paroda

Kuršėnų mieste, informaciniuose stenduose jau galite apžiūrėti konkursui „LIETUVAI“ atsiųstų nuotraukų koliažus.Primename, kad nuotraukas galite siųsti iki kovo…