Tolerancijos miesto ,,statybos“

Lapkričio 16 d. yra svarbi tuo, kad šią dieną minime TARPTAUTINĘ TOLERANCIJOS DIENĄ. Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų spalva, ir t.t. skiriamės ir savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis.

Šiais mokslo metais Tolerancijos dienos simbolis yra TOLERANCIJOS MIESTAS.

Kuršėnų lopšelio-darželio “Nykštukas” ugdytiniai, kartu su auklėtojomis šią dieną paminėjo pokalbiais apie vietovę, kurioje gyvename, pasakojimais apie savo miestą, vyko diskusijos, ar vaikai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus. Buvo stengiamasi atkreipti ugdytinių dėmesį į tai, jog bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. Su vaikais buvo aiškinamasi, ar mūsų miestas/miestelis yra tolerantiškas kitam/kitokiam žmogui.

Visus pokalbius ir diskusijas užbaigė tolerancijos miesto “statybos”. Kviečiame pasigrožėti, kokius įspūdingus miestus, kuriuose vyrauja draugystė, sukūrė vaikai!

Kuršėnų lopšelio-darželio “Nykštukas” informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts