Apkartusi kelionė į šventę 

Trečiadienio pavakarę į Kalėdų eglės įžiebimo šventę Lauryno Ivinskio aikštėje susiruošę Daugėlių gyventojai liko it musę kandę, nes jau trečiajame sustojime žmonės netilpo į autobusą.

 

Liko už durų

17 valandą 20 minučių maršrutu Daugėliai-Pavenčių geležinkelio stotis į Kalėdų eglės įžiebimo šventę susiruošę Daugėlių gyventojai buvo nusivylę.

„Gyvename pačioje Daugėlių daugiabučių namų kvartalo pradžioje. Po penkių vakaro susiruošėme su dviem vaikais į eglutės įžiebimo šventę. Stotelėje prie „baltikės“ parduotuvės jau laukė nemažas būrys žmonių. Iš Daugėlių žiedo mažos talpos autobusas atvažiavo jau pilnas. Žmonės, kurių buvo apie 30, bandė sulipti į autobusą. Tačiau tilpo ne visi. Apie dešimt žmonių, daugiausia jaunimo ir keli suaugusieji su vaikais, likome už autobuso durų. Nejau autobusų parkas nesugeba numatyti, jog tokį vakarą gali būti daugiau žmonių nei įprasta. Kodėl taip iš mūsų buvo pasityčiota?“, – piktinosi į redakciją paskambinusi moteris.

Kelionė  pilname autobuse

Patirti šios kelionės „malonumus“ teko ir šių eilučių autoriui, kuris vos įsispraudė į autobusą tame pačiame sustojime beveik paskutinis. Visai nevažiuoti į šventę arba laukti kito autobuso ir pavėluoti į jos pradžią, liko apie dešimti žmonių – dvi mamos su mažais vaikais ir keletas mergaičių mokinukių. Keleiviai autobuso salone stovėjo, kaip silkės „bačkoje“. Autobusas, net nestabtelėjęs „Pušyno“ ir „Autobusų stoties“ stotelėse, pasiekė centrą. „Pušyno“ stotelėje taip pat stovėjo būrelis žmonių. Vairuotojas keleiviams aiškino, jog tiek žmonių dar nebuvo vežęs.

Išlipus iš autobuso Kuršėnų miesto centre ir pradėjus fotografuoti, priėjo moteris su vaiku ir pasibėdavojo, jog vakariniais reisais dažnai taip būna, kai keleiviai sunkiai telpa į autobusą.

„Anksčiau ne kartą, susigrūdus vienas kitam ant kupros, yra tekę važiuoti ir mažesnės talpos autobusu. Kodėl įmonės vadovas, žinodamas, jog mieste šventė, leido išsiųsti į reisą mažos talpos autobusą. Kas tai – taupymas ar paprasčiausias nemąstymas? Kodėl iš žmonių taip tyčiojamasi?“, – piktinosi ir klausė moteris.

Apie tokią autobusų parko „išdaigą“ buvo informuotas ir šventėje dalyvaujantis rajono meras Antanas Bezaras, kuris tegalėjo tik pasakyti: „Na ir duoda“.

Autobusų parkas atsiprašo

Kuršėnų autobusų stoties dispečerė Dalia Leonovienė „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, jog visą dieną miesto maršrutu važinėjęs didelės talpos autobusas apie penktą valandą baigė darbą.

„Eglutės įžiebimo šventę pražiūrėjom. Keleiviai pateko į tikrai nemalonią situaciją, todėl atsiprašome visų už patirtus nepatogumus ir stengsimės, kad daugiau tokie atvejai nepasikartotų“, – sakė dispečerė.

Pasak jos, tai, kad keleiviai netilpo į 19-20 vietų autobusą ir buvo palikti už durų, jau informavo miesto maršrute trečiadienio vakare dirbęs vairuotojas.

Autobusų parko vadovas Vidmantas Šulčius šiuo metu atostogauja, todėl įvykio nekomentavo.

     Saulius JUŠKEVIČIUS

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts