Jaunimo vasaros stovykla Dengtiltyje 


Jau dvidešimt trečiąjį kartą suorganizuota jaunimo vasaros stovykla Dengtiltyje, prie Dubysos, Kurtuvėnų regioninio parko teritorijoje.

Stovykla jaunimui

Stovyklą organizuojančios asociacijos „Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras“ vadovė Kristina Pinskienė pasakojo, kad šiemet į stovyklą atvažiavo 160 jaunų žmonių arba 16 kuopų. Dalyvių amžius – nuo 14 iki 22 metų. Daugiausia, žinoma, dalyvių iš Šiaulių rajono – Kuršėnų, Voveriškių, Meškuičių, Šakynos, tačiau yra jaunimo iš Telšių bei Šiaulių miestų.

Stovyklos jaunimą Dengtiltyje aplankė ir rajono meras Antanas Bezaras, Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja, rajono Tarybos narė Judita Šakočiuvienė, Bubių seniūnas Vytautas Slabys.

Dengtilčio stovykla, kaip įprastai, vyksta nuo pirmadienio iki penktadienio. Jaunuoliai stovykloje aktyviai leidžia laiką – dalyvauja tinklinio, futbolo, krepšinio, šaškių, virvės traukimo varžybose. Stovykloje vyksta ir dažasvydžio varžybos, jaunimas dalyvauja kariniuose bei orientaciniuose žaidimuose miške.

Problemų su jaunimu nebūna

Stovykloje – vienintelis žmogus, kuris dalyvavo visose 23-jose Dengtilčio stovyklose – Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, mecenatas, šios stovyklos pradininkas Ramūnas Karbauskis. Jis kasmet jaunimui stovykloje organizuoja ir sportinius, ištvermės žaidimus.

Ramūnas Karbauskis pasakojo, kad 23-ejis metus stovykloje nebuvo jokių problemų su jaunimu, nes čia jaunimas visada užimtas žaidimuose, veikloje.

„Iš ankstesnių stovyklų apklausų aiškiai matosi, kad jaunimui labiausiai ir patinka kariniai, ištvermės žaidimai, kai visą dieną leidžiame miške, ugdome ištvermę. Stovykloje jauni žmonės ugdo ir savęs pažinimą, kolektyvo jausmą, draugiškumą. Per visus 23-ejis metus mačiau, kaip keičiasi jaunimo kartos. Dabar stovykloje dalyvauja vaikai tų, kurie dalyvavo pirmose Dengtilčio stovyklose. Šiuolaikinė jaunimo karta išsiskiria tuo, kad beveik visai nepažįsta miško, nemoka naudotis žemėlapiu, tačiau yra labai žingeidūs. Pažinti save, aplinką, atitrūkus nuo mobilaus telefono ir išėjus į mišką, šiuolaikiniam jaunimui yra visiškai nauja patirtis“, – įspūdžius apie šių metų stovyklą pasakojo Ramūnas Karbauskis, atvykęs į stovyklą tiesiai po posėdžio Seime.

Pagal rajono Savivaldybės inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai 

Birželio 7-13 dienomis ir toliau alins kaitra. Savaitgalio pradžioje kritulių gretos turėtų apimti visą Lietuvą. Tačiau jau sekmadienį…