Jauni žmonės 2020 m. įgyvendino įdomius projektus

Artėjant gražiausioms metų šventėms, norime pasidžiaugti ir pristatyti visuomenei jaunus Šiaulių rajono žmones, kurie 2020 metais įgyvendino įdomius jaunimo projektus, organizavo įvairias akcijas bei pilietines iniciatyvas, pasiekė puikių rezultatų moksle, sporte, versle, mene.
Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba kartu su Šiaulių rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatore Simona Dambrauskiene paskelbė viešą balsavimą socialiniuose tinkluose 3 geriausiems jaunimo projektams nominuoti.
1-ąją vietą laimėjo Kūrybinės raiškos centro projekto „Kas iš Kuršėnų“ tęstinis projektas „Kas iš Kuršėnų? Prisikėlimas“. Projektą įgyvendinęs Kūrybinės raiškos centras šiais metais sukūrė projekto atributiką, reprezentuojančią Kuršėnų miestą, pardavinėti džemperius, marškinėlius ir kurti podcast’us (liet. tinklalaides), kuriose garsūs kuršėniškiai (Rima Baškienė, Benediktas Jonuška, Milda Rasilavičiūtė-Čaplinskė, Donatas Tamašauskas-Dzouns, Staselė Riškienė, Sandra Jakė) buvo kalbinami apie gyvenimą Kuršėnuose, studijų pasirinkimą, profesijos sunkumus, įdomybes, subtilybes. Visus pasikalbėjimus galima rasti „Youtube“ kanale „Kas iš Kuršėnų?!“.
2-oji ir 3-oji vietos pagal balsų pasiskirstymą atiteko Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro projektui „Vandens batai“ ir „Geras lūžis arba Dengtiltis‘24“.
Vandens batai“ – vienas įsimintiniausių ir sėkmingiausių nuotykių Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro istorijoje. Šiuos „batus“ linksmai, gaminant maistą ant laužo, bendraujant, žaidžiant  dvi savaites Jaunimo centro kiemelyje kūrė apie 20 jaunuolių. Kur kas daugiau jaudulio kėlė plausto įleidimo į upę diena: baigus paskutinius dekoravimo bei apdailos darbus, komandą aplankė didžiulis džiaugsmas ir ramybė. „Vandens batais“ upe žygiavo apie 250 kuršėniškių, vyko įvairūs susitikimai, diskusijos, plaustas atstojo jaunimo centro patalpas vasaros metu.
„Geras lūžis arba Dengtiltis’24“ vyko birželio 11–13 d. Kurtuvėnų regioniniame parke, Dengtilčio stovyklavietėje. Projekte dalyvavo 50 jaunų žmonių iš Šiaulių rajono, kurie savo jėgas išbandė virvės traukimo, naktinio tinklinio rungtynėse, kariniame bei orientaciniame žaidimuose, gaisrininkų ir savanorių trasose. Į svečius buvo atvykę Šiaulių rajono jaunimo reikalų tarybos nariai, jaunimo reikalų koordinatorė Simona Dambrauskienė, savo patirtimi dalinosi buvęs jaunimo centro lankytojas, žinomas kovotas Arnoldas Misiūnas. Stovykloje tradiciškai kartu buvo ir veiklose dalyvavo Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnai.
Iškilmingos Jaunimo apdovanojimų šventės, kurioje susitinka jaunimas, ateina jų pasveikinti artimieji, nominacijas įteikia įvairių sričių atstovai, vyksta koncertas ar paskaita, šiemet dėl Lietuvoje įvesto karantino suorganizuoti nepavyko, tačiau jaunimas neliko nepastebėtas ir jų darbais buvo pasidžiaugta apdovanojant juos net septyniose nominacijose.
Savanorystės nominacija atiteko Svajūnui ir Šarūnui Pumpučiams už pagalbą bendruomenei, kaimynams, prisidėjimą organizuojant renginius ir juose dalyvaujant, rašant projektus. Šie jaunuoliai, kaip sako bendruomenės pirmininkė, prisidės ir padės, kiek galės.
Meno – Gabrieliui Leščinskui, už įvairiapusiškumą mene. Gabrielius ne tik piešia, bet ir kuria eilėraščius, rašo esė. Jo esė ,,Rojaus meno galerija“ susidomėjo jaunimo kultūros žurnalo ,,Pašvaistė“ redaktorė, įvairių konkursų nugalėtojas.
Mokslo – Arnui Katiliui, už puikius rezultatus moksle ir puikiai suderinamą visuomeninę veiklą. Arno pažangumo vidurkis 10.
Pilietinės visuomenės – Miglei Misiulytei. 2020 metų rugsėjo mėnesį organizavo gerumo akciją, kurios metu buvo renkamos rašymo, piešimo, laisvalaikio ir ugdymo priemonės, skirtos sutrikusio intelekto vaikams. Sukūrė ir išleido prevencinį filmuką patyčių ir tolerantiškumo tema, kuris žmones skatina pastebėti ir stabdyti patyčias bei kiekvieną priimti tokį, koks jis yra. Taip pat lanko vaikų namų auklėtinius, gyvenančius atskirose šeimynose. Leidžia laiką su jais, dovanoja džiugesio pilnas akimirkas ir skatina kitus prisijungti prie veiklos, kuri vaikams dovanoja taip trūkstamą šeimos jausmą.
Sporto – Rokui Petkui, kuris yra Jaunimo rankų lenkimo čempionato absoliutus nugalėtojas.
Verslo – Rokui Antanui Visockui už sėkmingą nuosavą verslą „KOI SUSHI“.

Pilietinės iniciatyvos sumanytojams – Gabrielei Skirmantaitei ir Nedui Girdeniui, kurie karantino laikotarpiu vienas kitam perdavė iššūkį tvarkyti apleistas teritorijas ir taip iššūkyje sudalyvavo ne tik Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje dirbantys mokytojai ir gimnazistai, prie jų gražios pilietinės iniciatyvos prisijungė ir miesto gyventojai.

Sveikiname nugalėtojus ir linkime jaunimui gražių, kupinų minčių ir idėjų Naujųjų 2021 metų! Akimirkas iš jaunimo įgyvendintų projektų kviečiame žiūrėti Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos feisbuko paskyroje Šiaulių rajono jaunimo reikalų taryba | Facebook.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos 

jaunimo reikalų koordinatorė

Simona Dambrauskienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts