Jauni verslininkai plečia veiklą Kairiuose

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ir Asociacijos „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė” vadovas Povilas Zaveckas apsilankė Kairiuose įsikūrusioje ir penktus metus sėkmingai dirbančioje UAB „Šiaurės banga“ įmonėje.

Nustebino svečius

Svečius pasitiko ir įmonę aprodė UAB „Šiaurės banga“ direktorius Egidijus Rimas. Pagrindinė įmonės veikla yra darbo drabužių, rūbų nuoma ir aptarnavimas, skalbimas, priežiūra.

Darbas yra organizuotas taip, kad daugelis procesų yra automatizuota. Skalbykla naudoja „Primus“ (Čekija) kompanijos įrangą. Iš viso dirba 26 darbuotojai.

Įmonės direktorius Egidijus Rimas papasakojo, jog yra sukurta jaunų specialistų komanda, kuri rūpinasi įmonės plėtra, verslo klientų paieška, tiekimu, paslaugų marketingu ir kt. Kiti darbuotojai turi darbininkiškas profesijas.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras buvo maloniai nustebintas įmonės tvarka, švara ir šiuolaikiškumu.

„Smagu, kad kuriasi jauni verslininkai, kurie rado nišą versle, kuria naujas darbo vietas, o tai yra geras pavyzdys, kad galima visa tai padaryti“, – įmonės direktoriui Egidijui Rimui įteikdamas simbolinę dovanėlę kalbėjo meras Antanas Bezaras.

Apdovanojimas už įgyvendintą projektą

Svarbiausias apsilankymo įmonėje tikslas buvo Asociacijos „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė” vadovo Povilo Zavecko misija įteikti Asociacijos „Šiaulių rajono VVG“ pažymėjimą  už sėkmingai įgyvendintą projektą „UAB „Šiaurės banga“ skalbimo paslaugų plėtra“.

UAB „Šiaurės banga“ sėkmingai įgyvendino vietos projektą „UAB “Šiaurės banga“ skalbimo paslaugų plėtra“ pagal priemonę „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“. Projekto vykdytojo veikla apima dvi skalbimo paslaugas, t. y. darbinių drabužių teikimo veikla, kurią apima drabužių ir spintelių nuoma, drabužių skalbimas ir prižiūrėjimas (kompleksinis paslaugų teikimas) bei vien tik skalbimo paslaugos, t. y. patalynės, rankšluosčių, staltiesių skalbimas. Įgyvendinus projektą, pastatytas skalbyklos priestatas bei nupirkti ir sumontuoti nauji skalbimo, džiovinimo bei kita smulkesnė įranga. Sukurtos 8 darbo vietos.

Projektas ekonomiškai naudingas penkiems segmentams: pačiai įmonei (įmonės plėtra, pajamų didėjimas), užsakovams (galima suteikti daugiau paslaugų, nes šiuo metu įmonė negali patenkinti būsimų klientų poreikių), tiekėjams (įmonė vykdydama ir plėsdama savo veiklą pirks paslaugas ir kitas žaliavas iš kitų ūkio subjektų, taip skatindama kitų įmonių veiklą), Šiaulių rajono savivaldybei (mokami didesni mokesčiai rajono savivaldybei ir taip skatindama kaimo plėtra) bei kaimo gyventojams (įgyvendinus projektą sukurtos naujos trys darbo vietos kaimo gyventojams. Bendra projekto vertė yra per 160 tūkst. eurų.

Povilas Zaveckas pažymėjo, jog iš šių lėšų – 75 tūkst. eurų, kurias skyrė Asociacija „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė”, buvo pastatytas antrasis UAB „Šiaurės banga“ gamybinis pastatas, nupirkta keletas įrengimų.

„Projektas labai pavykęs ir mes bandysime šį projektą pristatyti respublikiniam konkursui, kaip vieną iš labiausiai pasisekusių projektų“, – džiaugėsi P. Zaveckas.

Rajono meras A. Bezaras buvo optimistiškai nusiteikęs ir išreiškė viltį, kad, karantinui pasibaigus, tie tautiečiai, kurie grįžo iš užsienių ir matę kaip ten dirba vidutinės ir smulkios įmonės, norės investuoti gimtinėje ir pradėti savo verslą čia – Šiaulių rajone.

Zigmas RIPINSKIS

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
1
Dalinasi
Related Posts