Iššūkis – „Parvažiuok į Kuršėnus“

Kuršėnuose gyvenantys ir Šiauliuose dirbantys žmonės nepatenkinti autobuso Šiauliai-Kuršėnai važiavimo grafiku. Kuršėniškių netenkina nei paskutinių autobusų iš Šiaulių išvykimo laikai, ne jais važiuojančių autobusų talpa. Kuršėnų gyventojai sukūrė peticiją ir ją aktyviai pasirašinėja, kilo „audra“ socialiniuose tinkluose.

 

Iššūkis „Parvažiuok į Kuršėnus“

Redakcija gavo keletos kuršėniškių skundą, kuriame teigiama, kad darbo dienomis po 20 valandos sunku parvažiuoti namo į Kuršėnus.

„Grįžti namo vakare po darbų ypatingai su 20.20 val. išvykstančiu autobusu tampa iššūkiu. Pasistumdymai dėl galimybės įlipti į vidų prie mikroautobuso durų lauke, laisvos vietos atsisėsti paieška. Po pasistumdymų lauke prie autobuso durų ir įlipus į jį dar nereiškia, jog tu važiuosi. Kaip žinia vairuotojai stovinčių neveža, žmonių norinčių grįžti tikrai daug, o atvažiuoja mažas „mikriukas“, nors vežimo paslaugas teikianti įmonė turi ir didelių autobusų. Yra ne kartą tekę lipti lauk iš autobuso, nes vairuotojas atsisako vežti“, – rašoma gyventojų skunde.

Pasak kuršėniškių, stotyje paliekami žmonės, kurie pavargę po darbų skuba grįžti namo. O dar būrelis keleivių laukia prie turgaus esančioje stotelėje, apie juos išvis pamirštama, nes vairuotojai net nesustoja.

„Kiek gali tęstis rajono valdžios tyčiojamasis iš kuršėniškių. Negana, kad prieš porą metų organizavo kažkokį nesąmoningą konkursą, panaikino mikroautobusus, sumažino autobusų, važiuojančių į Kuršėnus skaičių, bilietus pabrangino, tai dar ir autobusų grafikų nesugeba suderinti. Ir šita nesąmonė tęsiasi jau ne vienerius metus“, – piktinosi kuršėniškiai.

Pasak gyventojų, laimė, kad dar yra be dešimt devynios važiuojantis tarpmiestinis autobusas, tai Kužiuose ar Kuršėnuose gyvenantys žmonės gali parvažiuoti. Tačiau kuršėniškiams jis nėra patogus, nes stoja tik autobusų stotyje ir per centrą nevažiuoja.

„Jei gyveni Gedimino gatvės gale, kol pareini namo, būna jau dešimta vakaro“, – rašė gyventojai.

Kuršėniškiai guodėsi, kad su susisiekimu tikra problema ir jei neturi savo transporto, tai nei į spektaklį, nei į koncertą, nei, galų gale, į kavinę, kurios Kuršėnuose iš viso nėra, vakarui nenuvažiuosi. Nuvykti nuvyksi, bet grįžti tai nėra kaip.

Pasak kuršėniškių, problema yra ir ryte, nes jei dirbama nuo šešių ryto į darba laiku niekaip nenuvažiuosi, nes pirmas autobusas iš Kuršėnų tik pusę šešių.

„Nejau negalima paankstinti autobuso išvykimo iš Kuršėnų bent 15 minučių“, – sakė žmonės.

Kuršėniškių teigimu, sekmadienį geriau kojos nekelti iš Kuršėnų, nes autobusai važiuoja kas pusantros valandos, todėl esi priverstas derintis prie tarpmiestinių autobusų.

Kad būtų peržiūrėtas autobusų į Kuršėnus tvarkaraštis kuršėniškiai sukūrė ir peticiją, kurią iki vakar dienos buvo pasirašę 135 žmonės.

aaa

Į redakciją skambinę žmonės tvirtino, jog sunkiausia vakariniais autobusais į Kuršėnus namus pasiekti žmonėms, gyvenantiems Ringuvėnuose, Lukšiuose, Amaliuose.

„Jei neįlipai į autobusą išvykstantį 20,20 val. Tai lauki kito – už valandos ir galvoji, kad tik įliptum, nes kai kad ir jis būna pilnas, važiuojančių š Kuršėnus. Tuomet svarbu kaip nors pirmam prasibrauti prie durų, nes tarpmiestiniai autobusai šiose stotelėse nestoja. Mažeikių autobusų parko vairuotojų dar prisiprašai sustoti, tačiau „Kautro“ autobusų vairuotojai nelinkę to daryti, nesvarbu, kad tu mokėsi iki Kužių ar Kuršėnų“, – pasakojo žmonės.

Pasak kiekvieną savaitgalį į Toločius ir Ringuvėnus važinėjančių sodininkų, šeštadieniais dar nėra didelės problemos nuvažiuoti į sodą, tačiau vakare grįžti ir į sodus nuvažiuoti bei grįžti sekmadienį – problema. Vakare „mikriukai“ važiuoja pilni ir retas kuris čia sustoja paimti keleivių.

„Klausėm vairuotojų, kodėl važiuoja tokie maži autobusai, tai mums buvo atsakyta, jog rajono savivaldybė prašė siųsti tik tokius autobusus, nes už važinėjančius tuščius didelius autobusus nemokės“, – teigė sodininkai.

Žmonių teigimu, buvo skambinta ir į rajono savivaldybę, kur buvo pažadėta atsižvelgti į mūsų pageidavimą, tačiau pažadai ir liko pažadais.

Paaiškės po komisijos posėdžio

Su skaitytojų pareikšta nuomone apie maršruto į Kuršėnus išvykimo laikus buvo supažindinti rajono Savivaldybės atstovai.

Redakciją rajono Savivaldybėje informavo, kad maršruto į Kuršėnus peripetijos bus nagrinėjamos artimiausiame Šiaulių rajono savivaldybės autobusų maršrutų koordinavimo komisijos posėdyje. Tuomet bus išnagrinėti ir gyventojų pasiūlymai bei pageidavimai.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts