Vydūno knygos „Sveikata, jaunumas, grožė“ pristatymas

Sausio 15 d. Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešojoje bibliotekoje pristatytas naujasis Vydūno knygos „Sveikata, jaunumas, grožė“ leidimas.

Renginyje dalyvavo Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės prezidentas Dainius Kepeniskurio iniciatyva išleistas šios reikšmingos Vydūno knygos ketvirtasis leidimas. Jis yra išskirtinis tuo, kad yra redaguotas pagal dabartinės norminės lietuvių kalbos taisykles bei šiuolaikinę leksiką, todėl filosofo mintys daug suprantamesnės šių dienų skaitytojui.

Pristatydamas knygą, D. Kepenis pasidžiaugė, kad ji išleista 2023 metais, kai yra minimos žymaus lietuvių rašytojo, filosofo, švietėjo Vilhelmo Storostos-Vydūno  (1868–1953) 155-osios gimimo metinės ir sukanka 95 metai, kai pirmą kartą buvo išleista (1928 m.) jo knyga „Sveikata, jaunumas, grožė“.

Sveikata turėtų būti kiekvienam savaime suprantama vertybė. Tačiau gyvenimo patirtis rodo, kad dauguma žmonių susivokia tik tą vertybę praradę. Todėl kiekvienam turėtų būti priimtinas Vydūno teiginys, kad „daug svarbiau yra rūpintis savo sveikata, negu ligų gydymu“.

Vydūnas nebuvo gydytojas, bet ankstyvoje jaunystėje pats įveikęs tais laikais nepagydomą ligą, gerai suprato sveikatos vertę ir, jausdamas pašaukimą tarnystei, siekė dalintis savo patirtimi ir išmanymu. Ši knyga ypatinga daugeliu atžvilgių. Tai ne tik pirmasis lietuviškas sveikos gyvensenos vadovėlis su aiškiais kūno priežiūros, mitybos, psichikos higienos patarimais, bet ir tikras vadovas į sveiką ir skaidrią būtį, pateikiantis dvasinius sveikatos pagrindus.

Svečias kalbėjo apie tai, kuo svarbus ir aktualus Vydūnas šiandien, pateikė daug sveiko gyvenimo patarimų. Taip pat dėkojame už padovanotą bibliotekai naująjį Vydūno knygos leidimą.

Asta Gasiūnienė, informacijos specialistė

Nuotraukos autorės

Total
0
Dalinasi
Related Posts