Išsakyta ir priekaištų, ir pageidavimų 

Savivaldybėje surengtas regiono merų ir administracijos vadovų, politikų susitikimas su Finansų ministerijos viceministru Dariumi Sadecku ir Šiaulių krašto bičiulių grupės Seime nariais, nes šiuo metu dėliojamas 2019 metų biudžetas, kuris labai svarbus savivaldybėms.

 

Apie biudžetą

Aktyviai problemas kėlė ir jas siūlė spręsti ministerijai Šiaulių meras Artūras Visockas.

Pasak jo, Valstybės investicijų programos lėšos vienam ir tam pačiam projektui įgyvendinti yra skiriamos kelis metus iš eilės.

„Negali net suplanuoti projekto įgyvendinimo, kai trupinama po kąsnelį. Darbai nuo to tik brangsta, nes kasmet reikia rengti viešuosius pirkimus. Galėtum projektus įgyvendinti už skolintas lėšas, tačiau yra Finansų ministerijos potvarkis, kad skolintis negalima. Jei tu nesi įsiskolinęs kelis milijonus eurų, tai negali skolintis“, – piktinosi meras.

Tam pritarė ir regiono rajono merai. Anot jų, rajonas turi būti praskolintas, tuomet pinigų visada turėsi.

Finansų viceministras D. Sadeckas aiškino, jog savivaldybės gali pasiskolinti, tačiau tik tokiems projektams, kuriems bus ekonominė grąža.

Ir tuojau pat sulaukė klausimo, o kaip su europiniais projektais, nes savivaldybės turi prisidėti.

Viceministras dar kartą pakartojo ankstesnę frazę, tačiau merai ėmė aiškinti, jog nevisuose projektuose ekonominė nauda bus tuoj pat. Kaip pavyzdys buvo paminėtas vandentvarkos projektas.

Daug aktualių problemų dėl GPM surinkimo tuštėjančiuose regionuose, dėl švietimo reformos pertvarkos finansavimo, dėl projektinių lėšų panaudojimo išsakė Pakruojo, Joniškio, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių rajonų merai ir administracijos vadovai. Tikimasi, kad kai kuriuos pasiūlymus Finansų ministerija išgirs dar šiais metais. Daug vertingų minčių, naudingų ir Vyriausybei, ir Seimui, ir savivaldybėms, išsakė Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Vitalijus Gailius, Aurimas Gaidžiūnas bei Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Prašo pagalbos ir aiškumo

Atliekų tvarkymo administravimo, Vaiko teisių apsaugos pertvarkos, Pradėtų ir nebaigtų statyti statinių problemas Šiaulių rajone ir pasiūlymus jas spręsti LR Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupei įvardijo Šiaulių rajono tarybos narys ir Biudžeto, finansų ir valdymo komiteto pirmininkas Arūnas Grubliauskis bei Kuršėnų vaikų globos namų direktorius Feliksas Rudzinskas, papasakojęs apie Kuršėnų vaikų globos namų veiklą ir apie problemas, kurios atsiras juos uždarius.

Seimo nariams buvo įteikti mūsų rajono Savivaldybės skyrių pasiūlymai, kuriuos reikėtų apsvarstyti Seime.

Rajono Tarybos narys, Biudžeto, finansų ir valdymo komiteto pirmininkas Arūnas Grubliauskis sakė, kad komiteto posėdyje svarstant kai kuriuos klausimus komiteto nariai, Savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai išsakė problemas svarstomais klausimais, kurių sprendimą turėtų inicijuoti pagal kompetenciją atitinkamos ministerijos.

Rajono savivaldybės teritorijoje yra nemažai statinių, kurie yra pradėti statyti, tačiau neužbaigti, jų statyba vykdoma dešimtimis metų. Statybų teritorijos nors ir aptvertos, tačiau mažai prižiūrimos arba visai neprižiūrimos, apaugę piktžolėmis. Nebaigti statyti statiniai, teritorijų aptvėrimai fiziškai ir morališkai pasenę, Visa tai darko gyvenviečių kraštovaizdį, kelia pagrįstą gyventojų nepasitenkinimą. Pagal dabar galiojantį statybos reglamentą, statinio naudojimas ir priežiūra prasideda užbaigus jo statybą, ir tęsiasi iki statinio naudojimo pabaigos. Vadovaujantis šiais teisės aktais, savivaldybės neturi teisės atlikti bet kokių veiksmų dėl apleistų nebaigtos statybos objektų.

Seimo narių buvo prašoma peržiūrėti šį reglamentą, nes problema aktuali visos Lietuvos rajonams.

Pasak jo, nemažai klausimų kyla ir dėl vaikų globos, kas turėtų prižiūrėti vaikus, kuo remiantis.

„Dabar mums įvairios institucijos tik nuleidžia nurodymus, tačiau nėra jokių poįstatyminių aktų, jokių išaiškinimų“, – sakė komiteto pirmininkas.

Seimo nariai pažadėjo perduoti prašymus ministerijoms, o Seimo narys A. Gaidžiūnas užsiminė, jog po kilusios skandalo dėl vaikų paėmimų, jau rengiamos įstatymo pataisos.

Susitikimo iniciatoriai – rajono mero Antanas Bezaras ir Šiaulių krašto bičiulių grupės Seime pirmininkas Stasys Tumėnas džiaugėsi susitikimo rezultatais ir tuo, kad abi pusės suprato viena kitą.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pelėdiškos Kalėdos

Tarptautinis projektas „Graži ponia pelėda“ pasiekė finišą. Įvykdytas paskutinis etapas. Jo metu vaikai kartu mokytojomis ar tėveliais gamino…