Interpeliacija žlugo – tegyvuoja koalicija   

Aštuonių opozicijos balsų neužteko, kad iš posto pavyktų išversti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovą rajono Taryboje, rajono mero pavaduotoją Algį Mačiulį.

Virė aistros

Aistros virė nuo pat Tarybos posėdžio pradžios. Tik prasidėjus posėdžiui, opozicinės Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Alfredas Jonuška paprašė pakeisti darbotvarkę. Vicemero atleidimą iš pareigų buvo siūloma svarstyti posėdžio pradžioje, o ne pabaigoje, kaip tai numatyta darbotvarkėje. Tačiau toks siūlymas nesulaukė pritarimo.

Per valandą apsvarstę devyniolika klausimų, vicemero atleidimui Tarybos nariai beveik dvi valandas skyrė vicemero nuodėmių gvildenimui.

Rajono merui Antanui Bezarui supažindinus su dviejų  opozicinių frakcijų –  Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir socialdemokratų – pasirašytu interpeliacijos tekstu, į tribūną stojo  konservatorius A. Januška, kuris savo kalbą pradėjo aiškinimu, kad demokratija  – sunkus mechanizmas. Priminęs, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis yra pasiūlęs trauktis iš pareigų Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos atstovams dėl partijoms pareikštų įtarimų, aiškino, jog panašių sąsajų yra ir mūsų rajone.

Priminęs tarybos nariams, kad Meškuičių gimnazijoje vyksta tikras karas – Švietimo ir sporto skyrius, mokyklos vadovybė kartu su advokatais „terorizuoja“ norinčius save apginti mokyklos darbuotojus.

„Tam yra panaudojami mūsų savivaldybės, rajono mokesčių mokėtojų pinigai. Darbuotojai savo lėšomis ginasi, bando įgyvendinti teisingumą. Tai rajono vicemero, kuris iki tapdamas juo, vadovavo šiai mokyklai, paliktų konfliktų padariniai. Tam jau išleista apie aštuonis su puse tūkstančio eurų advokatams, darbuotojai prisiteisė apie 14 tūkstančių eurų kompensacijų. Ir tai dar ne pabaiga“, – aiškino A. Jonuška.

Kyla daug įtarimų

Anot jo, tai neįvykdyto iki galo teisingumo padariniai.

„Asmenys, padarę tam tikras veikas, yra arba paaukštinti pareigose arba liko savo darbo vietose. Kas vyksta Meškuičiuose? 2015 metais Algiui Mačiuliui, tuo metu vadovavusiam Meškuičių mokyklai, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl dokumento suklastojimo ar suklastoto dokumento panaudojimo arba realizavimo, kuris vėliau buvo perkvalifikuotas į apgaulingą apskaitos tvarkymą, tačiau nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas pagal laidavimą. Nors teistumo neįgijo, tačiau į Nukentėjusiųjų asmenų fondą turėjo įnešti 15 MGL dydžio baudą“, – toliau aiškino A. Jonuška.

Pasak jo, apie šias aplinkybes A. Mačiulis neinformavo rajono Tarybos narių, rajono visuomenės.

„Mes nežinom, kas laidavo, už kiek laidavo. Gal jis yra kam nors skolingas ir skolas atidirbinės?“, – aiškino Tarybos narys.

Jonuškos ir kitų interpeliaciją pasirašiusių Tarybos narių nuomone, apie tai jis turėjo informuoti ir deklaruoti viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijoje, tačiau to nepadarė.

„Teistumo jis neįgijo, tačiau prarado nepriekaištingą politiko reputaciją, o praradęs nepriekaištingą reputaciją, jis negali užimti mero pavaduotojo pareigų. Mes nesam prieš jo Tarybos nario mandatą, tačiau eiti vicemero pareigoms jis prarado pasitikėjimą“, – sakė A. Jonuška, pridurdamas, jog vicemeras turi ir savo funkcijas bei pareigas, kurių vykdymą jis diskredituoja.

Savo kalbą opozicijos atstovas baigė replika: „A. Mačiuliui per aukštos pareigos, turint tokią praeitį“.

Nuomonė

Į tribūną pakilęs socialdemokratas Algimantas Gaubas teigė, jog šiandien nuo vicemero paliktos krizės kenčia visa Meškuičių mokykla.

Dar kartą priminęs, jog vicemeras apie teismo sprendimus ir laidavimą neinformavo rajono Tarybos ir rajono visuomenės, mūsų visų rinkėjų apie jam mestus įtarimus, nes visa tai įrodyta teisiniais dokumentais, A. Gaubas tęsė: „Mero pavaduotojas nori eiti lengviausiu keliu, neskatinti atsakomybės, nematyti, nevertinti situacijos, galvoti, kaip pratempti laiką iki kadencijos pabaigos“.

Gaubas išsakė priekaištų ir apie dabartinę jo, kaip vicemero, veiklą.

Jis priminė, jog atsakomybę dėl vicemero veiklos turi prisiimti ir koalicijos partneriai, kurie pasiūlė jam šias pareigas.

„Aš buvau kaltintas viskuo“

Į tribūną pakilęs rajono vicemeras A. Mačiulis replikavo, kad buvo net vadinamas KGB agentu, bet jam pavyko įrodyti, jog toks nesąs. Jis Tarybos nariams aiškino, jog opozicijos kaltinimai dėl laidavimo yra visiškai nesusiję su vicemero darbu.

„Tie dalykai yra įvykę mano buvusioje darbovietėje ir tai nesusiję su jokiais turto švaistymais ar grobstymais. Tai buvo paprasčiausia techninė klaida, kuri įmanoma kiekviename darbe. Jei būčiau padaręs žalos, aš čia nestovėčiau ir nesėdėčiau“, – teigė jis.

Kalbėdamas apie informavimą, vicemeras teigė, jog informuoti jis nieko neturėjo, nes laidavimas – tai ne teistumas.

„Viskas, kas buvo daroma, buvo daroma teisėtai, viskas buvo derinama, tai, kas buvo neaišku, buvo klausiama, todėl aš nematau savo kaltės, nes tai buvo tik techninė klaida“, – dar kartą tvirtino vicemeras.

Klausimų sulaukė ir rajono meras, kurio buvo klausiama, kodėl jis nesiėmė iniciatyvos, kad apie tai,  jog A. Mačiulis pagal laidavimą yra atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, būtų informuota rajono Taryba. Tačiau išgirdo tik repliką: „O manęs, kaip ir jūsų, niekas neinformavo“.

Liko poste

Buvo sudaryta balsų skaičiavimo komisija, o išeidami balsuoti koalicijos partneriai šnabždėjosi, kodėl vicemerą norima nušalinti jų rankomis ir kodėl to nedaro patys liberalai.

Viskas paaiškėjo suskaičiavus balsavimo rezultatus. Tarybos nariai buvo informuoti, jog balsadėžėje buvo rasti 22 balsavimo biuleteniai: vienas iš jų negaliojantis, aštuoni balsavo už vicemero atleidimą iš pareigų, o trylika – prieš.

Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkė liberalė Regina Rupšienė informavo, jog vicemeras turi koalicijos palaikymą.

Merui pagarsinus, jog A. Mačiulis lieka savo poste, opozicijos atstovas A. Jonuška replikavo: „Su šituo veidu jūs visi dabar ir vaikščiokit. Sėkmės visiems“.

Į tai meras A. Bezaras atsakė irgi replika: „Gerbiami konservatoriai, jūs pripratę versti. Mero Raimundo Jakučio klausiau, kiek jo laikais buvo interpeliacijų, jis sakė, jog atsimena šešias“.

Po šių žodžių kažkas iš Tarybos narių irgi replikavo: „O, tai dar penkių laukti“.

Saulius JUŠKEVIČIUS
Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts