Sugėrovui sulaužusiam šonkaulius kuršėniškiui – laisvės apribojimas

Šių metų birželio 25 d. greitosios pagalbos medikai bei policija buvo iškviesti į Kuršėnus, Papilės gatvę, kur išgertuvių metu buvo sumuštas neblaivus dvidešimt dviejų metų vyras. Pagalbą iškvietė jo sugyventinė, išsigandusi dėl gyvenimo draugo gyvybės. Dėl ko kilo konfliktas tarp sugėrovų, iki galo liko neaišku. Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Martynas Galvičius priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo kaltu pripažino Donatą Krištopaitį ir skyrė jam bausmę. Teismo baudžiamasis įsakymas yra įsiteisėjęs.

Kviesta pagalba dėl galimai užmušto žmogaus

Greitosios pagalbos medikė ikiteisminio tyrimo pareigūnams paliudijo, kad minėtą vasaros dieną, į pavakarę, atvyko pagal iškvietimą, kad galimai užmuštas žmogus. Nuvykus į vietą, nukentėjusysis rastas sėdintis, jam strigo kvėpavimas. Akivaizdžių sužalojimų nesimatė, tik buvo žymės, kad iki tol bėgo kraujas iš nosies. Žmogus buvo sąmoningas, pats išėjo iki greitosios pagalbos automobilio, tačiau vėliau lauke suklupo ir dėl to prireikė neštuvų. Nukentėjusysis skubiai nuvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Jis buvo sąmoningas, pats išėjo iš namo, tik eidamas lauke suklupo, o dėl ko suklupo neaišku, galėjo ir dėl girtumo. Ligoninėje jam nustatytas galvos sumušimas, trijų šonkaulių lūžiai, kas eksperto įvertinta kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Civilinį ieškinį atlygino

Civilinis ieškovas Šiaulių teritorinė ligonių kasa byloje pareiškė 146,94 Eur civilinį ieškinį už nukentėjusiajam V. M. suteiktas medicinos paslaugas. Ieškinys iki bylą perduodant teismui buvo atlygintas – nurodytą sumą ligonių kasai pervedė kaltinamojo žmona.

Dėl ko smurtauta, liko neaišku

Išgertuvių metu kilusio konflikto priežastis įvykio liudytojai nurodė skirtingai. Viena dažniausiai minimų – nukentėjusysis Donato K. paprašė cigaretės. Nukentėjusiojo gyvenimo draugė nurodė, kad visiems kartu sėdint ir vartojant alkoholį, jai be jokios priežasties Donatas K. patempė už plaukų. Tai pamatęs jos sugyventinis paliepė sugėrovui ramintis. Galimai šiam tokie priekaištai nepatiko. Pats nukentėjusysis dėl girtumo įvykio aplinkybių neprisiminė. Dauguma įvykio liudytojų nurodė, kad nukentėjusįjį mušė dviese, netgi šokinėjo ant galvos, tačiau tai nebuvo galutinai patvirtinta.

Kaltę pripažino bei galėjosi

Nesunkaus sveikatos sutrikdymo padarymu kaltinamas Donatas K. policijos pareigūnams sulaikymo metu neigė smurtavęs, vėliau paaiškino, kad išgertuvių metu jis kumščiais mušė sėdintį ant lovos nukentėjusįjį, sudavė jam ne mažiau keturių ar penkių smūgių. Nuo smūgių nukentėjusysis krito ant stalo, vėliau – ant grindų, dėl ko galėjo lūžti šonkauliai. Dar vėliau Donatas K. pripažino, kad jis galėjo smūgiuoti ir kojos keliu į šonus. Išsiblaivęs, smurtautojas dėl savo veiksmų gailėjosi, teisinosi, kad buvo stipriai apgirtęs ir neįvertino savo veiksmų pasekmių. Jis norėjo atsiprašyti nukentėjusiojo ir su juo susitaikyti, tačiau oficialus susitaikymas ir atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės nebuvo galimas, todėl Donatui K. paskirta bausmė.

Skirtas laisvės apribojimas

Teismas Donatą Krištopaitį pripažino kaltu, padariusį nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalyje. Jam skirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Per visą bausmės atlikimo laiką nuteistasis įpareigotas dalyvauti elgesio pataisos programoje, dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (tame tarpe ir alkoholio). Nevykdant laisvės apribojimo bausmės, ši gali būti pakeista į areštą.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts