Nušurmuliavo didžioji žiemos šventė, apvainikuota savivaldybės darbuotojų, kitų geradarių dosnumu

Šiemet surengta jau penktoji Šiaulių rajono savivaldybės administracijos darbuotojų, kitų geradarių Gerumo akcija, kurios metu surinktos lėšos panaudotos nelaimių prispaustos Šiaulių rajone, Vinkšnėnuose, gyvenančios šeimos namo naujiems šiltiems langams. Taip pat nupirkta skanėstų, kuriais pradžiuginti ne vienos rajono šeimos vaikai.

Nesiliaujantys koronaviruso grasinimai, gausūs baigiamieji metų darbai šiek tiek slopino ūpą organizuoti kalėdinę akciją. Tačiau įprasminti šventinį laikotarpį paragino nuolatiniai Gerumo akcijų dalyviai – Šiaulių rajono savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus kolektyvas. „Ar bus šiemet kas nors?“ – klausė susirūpinę. Žinia apie norą palydėti 2021-uosius Gerume ir Atjautoje suteikė jėgų.

Šiemet surengta jau penktoji Savivaldybės darbuotojų akcija. Organizuojant kiekvienąkart patiriamas jaudulys „ar šiemet pavyks“. Tai tarsi dalyvavimas loterijoje – dideli lūkesčiai ir didelė nežinomybė. Tačiau kasmet stebuklas ima ir įvyksta.

Dalyvaudami Gerume pajuntame Kalėdų magiją

Per Kalėdas pradžiuginame iki 40-ties kaimo vaikučių, gyvenančių socialinių įgūdžių stokojančiose šeimose. Dovanojame naujus baldus, buitinę techniką, namų apyvokos daiktus, mokyklines priemones, drabužėlius, šventinius maisto produktus, saldžias dovanėles. Išmokome nesmerkti, nekritikuoti, neieškoti apsileidimo ir paslydimo priežasčių.

Šiemet pasirinkome sunkų kryželį nešančią darnią daugiavaikę vinkšnėniškių šeimą, kurioje pernai rudenį mirė tėvelis, o šiemet onkologine liga susirgo mamytė. Šeimoje auga 4 paaugliai vaikai. Išsikėlėme tikslą – nelaimių apsėstos šeimos namams padovanoti naujus langus.

Norinčių ištiesti pagalbos ranką ilgai ieškoti nereikėjo. Prie bendraminčių būrio noriai prisijungė Gerumo akcijos naujokai – Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus ir Turto valdymo skyriaus kolektyvai bei pavieniai savivaldybės darbuotojai. Kaip sakant, „iš lūpų – į lūpas“. Tai – Diana Martinaitienė, Zinaida Lenkauskienė, Gitana Saulienė bei Seimo narės patarėja Birutė Banienė. Atviromis širdimis atsiliepė ir nuolatiniai akcijos dalyviai – Rita Žadeikytė, Ilona Vaičiulienė, Edita Šliautarienė, Raimondas Galkus bei Investicijų ir projektų valdymo skyriaus kolektyvas.

Užvirus pakiliai Gerumo nuotaikai, norėjosi garsiai sušukti savivaldybės vadovams: „Jūs turite nuostabius žmones!“

Kiekviena Gerumo šventė dovanoja naujus atradimus

Tie atradimai – tai žmonės. Daug nuoširdžių, jautrių žmonių yra greta mūsų. Gerumo akcijų metu visada susiklosto proga tuo įsitikinti. Stebėję kasmetines Gerumo veiklas šiemet prie mūsų prisijungė šiauliečiai – menininkė, dailės mokytoja Daiva Rozgaitė-Udrienė ir inžinierius Leopoldas Juodka. Jų dosnumo dėka Vinkšnėnuose gyvenančiai šeimai bus nupirkti ir sumontuoti du nauji langai. Per Kalėdas vaikams padovanotos saldžios dovanos. Dėkojame ir linkime jautriaširdžiams šiauliečiams su kaupu sugrįžtančio Gerumo.

Vyriausiai geradarei 97-eri!

Savanoriška geros valios šiauliečių grupelė Gerumo akcijose dalyvauja nuo 2009 metų. Rajono savivaldybės kolektyvas prie šios gražios iniciatyvos prisijungė per 2016-ųjų Kalėdas. Tad ankstesnių akcijų dalyviai niekur nepasitraukė, jie kasmet atsiliepia į kvietimą ir noriai dovanoja savo Gerumo dovanas Šiaulių rajono vaikams, gyvenantiems vargingose šeimose.

Daugiau kaip 10-metį prie Gerumo darbų prisideda nuolatinės akcijų dalyvės – Šiaulių dujininkė Birutė ir jos mamytė Bronė Kemtienė. Ponia Bronė – išskirtinė mūsų organizuojamų akcijų dalyvė – jai 97-eri! Neabejinga sunkiai besiverčiančių šeimų vaikučių gerovei ji pirmoji paragina dukterį susisiekti su mumis dėl dalyvavimo akcijose. Dėkojame abiejoms dalyvėms už paaukotus pinigus ir dovanas remiamoms šeimoms.

Didžiulė PADĖKA ir kitiems geradariams. Ačiū už jautrumą, už rūpestingai ir apgalvotai suruoštas vertingas dovanas, už dosnią piniginę paramą. Vietoj nedrąsiai planuotų dviejų langų šeimynai bus padovanoti ir sumontuoti penki nauji langai. AČIŪ ištikimiems bendražygiams ­– iškiliems šiauliečiams Aušrai ir Remigijui Adomaičiams, fotografams, kraštotyrininkams Birutei ir Algirdui Musneckiams, muzikei Ilmerai Abromavičienei, advokatui Zigmui Burbai, keliautojui Boleslovui Vengriui, visuomenininkėms Izolinai Natalijai Lingienei ir Lidijai Dulevičienei su šeima, Simonai Kiurienei bei esamiems ir buvusiems Šiaulių dujininkams, su kuriais nuo 2009-ųjų šurmuliuojame kalėdinėje Gerumo veikloje! AČIŪ Šiaulių rajono socialinių paslaugų centro darbuotojai Zinaidai Baltramaitienei už nuoširdų bendradarbiavimą ir dovanėlių išvežiojimą vaikams, gyvenantiems Aukštelkės, Pakapės, Vinkšnėnų, Sutkūnų, Toliočių, Raizgių kaimuose. AČIŪ naujiems bendraminčiams jautruoliams, kad patikėjote, kad nesudvejojote Gerumo žygio nauda.

Mes negalime nugalėti svetimų vargų, tačiau galime padovanoti kalėdinį stebuklą tiems, kurie jo nebesitiki, nebeturi vilties atsitiesti, nusišypsoti, pasijusti laimingais. Ir visai nesvarbu, kaip gerumas atrodys. Ir visai nebūtina, kad gerumas būtų didelis…

Gerumo akcijų organizatorė Jolita Donėlienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts