Internetiniuose autobusų tvarkaraščiuose – „pieno riebumas“ 

Gyvename informacinių technologijų amžiuje, tačiau pasitikėti kai kurių tinklalapių pateikiama informacija pavojinga. Tuo įsitikino keletas skaitytojų, kai pasitikėję UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ skelbiamu miesto autobusų tvarkaraščiu, pavėlavo į tarpmiestinius maršrutus.

Pavėlavo į autobusą

Į redakciją paskambinusi Daugėliuose gyvenanti moteris papasakojo, kad pasitikėjusi tinklalapyje skelbiama informacija pavėlavo į tarpmiestinį autobusą.

„Kuršėnų miesto autobusu mes su vyru naudojamės labai retai. Dažniausiai mes važiuojame su savo mašina. Tačiau prieš porą savaičių išsiruošėme į tollmesnę kelionę, todėl pasirinkome kelionę autobusu. Pasitikslinę interneto svetainėje, kada iš Daugėlių važiuoja autobusai, nurodytu laiku nuėjome į stotelę, tačiau autobuso taip ir nesulaukėme. Paaiškėjo, kad vietoj 20 minučių po dešimtos ryto, jis važiuoja 15 minučių anksčiau“, – pasakojo moteris.

Moteris pasakojo, kad nurodytu telefonu pabandė paskambinti ir į Kuršėnų autobusų stotį, tačiau iš atsiliepusios darbuotojos išgirdo frazę: „Negalima pasitikėti vien internetu“.

„Nors darbuotoja viską paaiškino maloniai, tačiau šią frazę galima suprasti įvairiai“, – sakė moteris.

Įmonė atsiprašo gyventojos

UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ direktorius Vidmantas Šulčius buvo nustebęs, kad žmonės kreipėsi į redakciją, o ne į įmonę. Paaiškinus, kad buvo skambinta ir į autobusų stotį, direktorius sakė, jog netikintis, kad darbuotoja taip galėjo pasakyti. Internetinėje įmonės svetainėje pateiktą netikslią informaciją jis įvardijo tinklalapį tvarkančio darbuotojo padaryta klaida. Direktorius stebėjosi, kad beveik du mėnesius niekas iš darbuotojų nepastebėjo klaidos.

„Įmonės vardu noriu atsiprašyti keleivę už klaidą internetinėje svetainėje ir dėl to kilusius nepatogumus“, – sakė direktorius ir pridūrė, kad klaidų pasitaiko visur. Tik kitur gal jos taip nepastebimos.

Po kelių valandų į redakciją paskambinęs V. Šulčius informavo, kad įmonės svetainėje tvarkaraštis jau pakeistas ir dėl netikslumų žmonėms neturėtų kilti problemų.

Pažėrė ir daugiau kritikos

Į redakciją skambinusi moteris išsakė kritikos ir dėl rajono Savivaldybės tinklalapyje skelbiamų tvarkaraščių.  Pasak jos, netikslumų yra ir čia.

„Atsidarius tinklalapyje skelbiamus tvarkaraščius turi sugaišti pusvalandį ar daugiau, kad juos sutvarkytum, nes išvykimo laikai būna išsibarstę, suspausti. Pasitikėti grafikais, jų neparsisiuntus ir nesutvarkius, neįmanoma, nes jie rodo „pieno riebumą“, o ne tvarkaraščius“, – sakė daugėliškė.

Iš gyventojų, pabandžiusių internetiniame rajono Savivaldybės tinklalapyje pasitikslinti vietinio susisiekimo autobusų tvarkaraščius, sulaukta ir daugiau nusiskundimų.

Žmonės teigė, jog gyvenama internetinių technologijų amžiuje, tačiau iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikoma savivaldybė nesugeba sutvarkyti savo sistemos taip, kad ji būtų patogi visiems vartotojams. O dabar panašu, kad Savivaldybė gyvena kaip akmens amžiuje.

„Nejau, kad pamatytum tvarkingą autobusų tvarkaraštį, reikia pirkti plačiaekranį monitorių“, – juokavo vienas skaitytojas.

Faktai pasitvirtino

Redakcija pabandė patikrinti gyventojų pateiktus faktus. Paaiškėjo, jog ir išmaniajame mobiliajame telefone, ir kompiuteryje atidarytuose tvarkaraščiuose buvo netikslumų. Tai pastebėta parsisiuntus tvarkaraščius į Kuršėnus, Radviliškį, Joniškį. Atsisiųsto varianto sistema neleido redaguoti. Tai padaryti pavyko tik parsiuntus failą į kompiuterį. Pastebėta, jog kai kuriuose failuose į vieną vietą suspausti net keli išvykimo laikai.

Apie tai redakcija pasiteiravo rajono Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir verslo plėtros skyriuje.

Skyriaus vedėja Audronė Birutienė sakė, jog į internetinę erdvę dokumentai pateikiami tinkamai sutvarkyti, tačiau, kodėl jie pasikeičia atsivertus vartotojams, paaiškinti negalėjo.

Skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Bučinskytė, kuri atsakinga už tvarkaraščių paskelbimą, aiškino, jog jie yra pasirašomi elektroniniu parašu ir yra registruojami Teisės aktų registre. Šioje sistemoje pateikiami dokumentai turi būti „docx“ formato. Tokiu formatu dokumentai įkeliami ir į Savivaldybės tinklalapį.

Pasak Savivaldybės darbuotojų, jų kompiuteriuose dokumentai atsidaro tvarkingai.

Saulius JUŠKEVIČIUS
Autoriaus nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts