Vyčio paminklą seniūnija pamiršo?.. 

Praėjusį savaitgalį prie Vyčio paminklo nuvykę kuršėniškiai liko nemaloniai nustebinti. Prie Vyčio paminklo tebestovėjo buvę gėlių krepšeliai, pavirtę į šiukšles, mėtėsi išdegusios žvakelės bei „bambaliai“ nuo alaus. Po Sausio 13-osios paminėjimo iškilmių, Kuršėnų miesto seniūnija paminklo teritoriją sutvarkyti pamiršo.

 

Apleistas Vyčio paminklas

„Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės šventei, sekmadienį nuvykome prie Vyčio paminklo Kuršėnuose, kur tradiciškai valstybinių švenčių metų giedamas Lietuvos himnas, pakeliama vėliava, sakomos kalbos. Tikrai buvau labai nemaloniai nustebintas. Apleista teritorija, Sausio 13-osios minėjimo dalyvių padėtos gėlės jau pavirtusios į šiukšles“, – rajono Tarybos posėdyje pasakojo Tarybos narys Alfredas Jonuška.

Jis posėdžio dalyviams priminė, kad šis paminklas buvo pastatytas 1928 metų vasario 16 dieną, švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmetį ir skirtas už Laisvę žuvusių karių ir šaulių atminimui.

Apie tai kuršėniškis A. Jonuška pasidalijo ir savo socialinėje paskyroje. Joje jis rašė: „ Šis paminklas įtrauktas į lankytinų vietų Kuršėnuose žemėlapį. Lanko ir svečiai. Vyčio paminklas – tai pirmasis paminklas, atstatytas atgimimo metais Kuršėnuose. Po paminklo sugriovimo 1947 metų birželio 8-ąją, sumanymas atkurti paminklą kilo Kuršėnų miesto Sąjūdžio iniciatyvinei grupei. Jo atstatymu daugiausiai rūpinosi gydytojas P. Andruškevičius, R. Fabijonavičius, A. Danilaitis, A. Rimkus ir kiti. Prie šio paminklo tautinio atgimimo metais vykdavo mitingai. Iki dabar valstybinių ir tautinių švenčių dieną buvo pakeliama vėliava. Kodėl netvarkoma paminklo teritorija? Gal todėl, kad tradicinio renginio prie paminklo valdžia nebeplanuoja. Gaila, kad 101-ojo Lietuvos Nepriklausomybės minėjimo prie paminklo nebus. Valdžios demonstruojamas patriotizmas kažkur išgaravo. Ne tik Vasario 16-osios šventės programoje nėra vėliavos kėlimo ceremonijos prie paminklo, bet ir nesirūpinama miesto įvaizdžiu ir atminties išsaugojimu.“

Rajono Tarybos posėdyje A. Jonuška paklausė rajono mero Antano Bezaro, kada vyks vėliavos pakėlimas, tačiau šis nieko neatsakė.

  1. Jonuška socialiniame tinkle pakomentavo: „Vadinasi ir nežinojo.“

Išsakė priekaištų

Savo komentare Algirdas Jonas Vertelis išsakė savo nuomonę: „Tokios nepagarbos Valstybei nesitikėjau! Kur tas kelelis pilkas Mus nuves…“

Socialiniame tinkle reagavo ir Tarybos narė Judita Šakočiuvienė, kuri pabandė ir įgelti A. Jonuškai.

„Paminklas Kuršėnų mieste. Kas atsakingas už miesto viešųjų erdvių sutvarkymą? Manau žinote, kad miesto seniūnija. Bet..matyt miesto seniūnas per daug įpratęs, kad partijų atstovai ir kiti pilietiški žmonės prisižiūri paminklus ir kitas savo sutvarkytas viešas erdves, tai nepasivargino pasidomėti kas dedasi prie paminklo. Kad aplenkėte miesto seniūniją ir surinkote nuvytusias gėles – šaunu, bet meluoti ir perdėtai piktintis nepagarba paminklui, nereikėtų… Gėlės prie paminklo Vasario 16-ąją bus garbingai padėtos, vėliava pakelta, dalyvaujant tautiškai pasipuošusiems dalyviams. Ją matysime visi, dalyvaujantys naujoje akcijoje miesto širdyje L. Ivinskio aikštėje. Argi Jums nepatinka pokyčiai ? Juk nuolat ta pati šventės programa, be menkiausio naujo akcento, darosi nuobodi, primena stagnaciją ?“, – rašė Tarybos narė „valstietė“ J. Šakočiuvienė.

Į tokį pastebėjimą A. Jonuška savo komentare reagavo: „Pokyčiai gerai, bet minėjimą prie Vyties paminklo vadinti stagnacija, neturiu žodžių.“

Tvarkyti nesiskubina

Panašu, kad tai ne pirmas kartas, kai seniūnija sutvarkyti paminklo teritorijos darbininkus atsiunčia prieš artėjančią šventę.

Panašiai buvo ir Sausio 13-ąją, kai galėjai pastebėti, jog teritorija prie Vyčio paminklo sutvarkyta paskubomis. Prie laiptų viršuje buvo suminto sniego gabalai, kurių darbininkai net nepasivargino nukapoti. Ant kiek mažesnių gabalų žmonės stovėjo takeliuose už suoliukų. Net ir paminklo papėdė buvo skubiai tvarkyta, nes nevisi sniego gabalai buvo nukapoti. Šį kartą seniūnija taip pat neskubėjo siųsti darbininkų tvarkyti teritorijos. Tikėjosi tai padaryti Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse.

„Kuršėnų krašto žinių“ redakcija norėjo išgirsti ir seniūnijos nuomonę, kodėl per beveik mėnesį laiko miesto seniūnija nesugebėjo sutvarkyti Vyčio paminklo teritorijos, kodėl tiek laiko niekas nepasirūpino pašalinti nuvytusius krepšelius ar išdegusias žvakides.

Miesto seniūno  Vytauto Gedmonto žodžiais, Vyčio paminklo teritoriją pagal sutartį prižiūri ir tvarko UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“.

„Kodėl komunalininkai nesutvarkė teritorijos po praėjusių švenčių atsakyti negaliu. Mes patys išsiuntėm komunalininkams raštą, kuriame prašome tai paaiškinti“, – teigė seniūnas redakcijai.

Pasak UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktoriaus Vytauto Budrio, su miesto seniūnija nėra apkalbėta, kad mes po tokių renginių turime nuimti gėles.

„Vėliavą keliame ir nuleidžiame ne mes. Seniūnija turėtų mums pranešti, kada turime nuimti gėles, o dabar mūsų darbuotojai, valantys teritoriją, nežino kada tai daryti“, – tvirtino direktorius.

Nors Kuršėnų miesto seniūnijos seniūnas V. Gedmontas tvirtino raštą su paklausimu, kodėl nebuvo sutvarkyta teritorija prie Vyčio paminklo yra išsiuntęs UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“, tačiau bendrovės vadovas teigė, jog tokio rašto vakar iki pietų nebuvo gavęs.

Rajono mero nuomonė

Rajono meras A. Bezaras „Kuršėnų krašto žinioms“ tai pakomentavo gana trumpai: „Blogai, gėda“.

Pasak jo, apie tai su seniūnu bus rimtai pakalbėta.

„Jis – miesto šeimininkas. Be seniūno dar yra pavaduotoja, ūkio reikalų tvarkytojas. Nejau nė vienas per mėnesį laiko negalėjo pažiūrėti, kaip sutvarkyta teritorija prie paminklo. Priprato, kad tie kas gėles padeda, tas jas ir nuima. Kiek tokia netvarka gali tęstis?“, – piktai klausė meras.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Policija prašo pagalbos

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl vagystės. Kovo 12-osios vakare Šiauliuose,…