Ilgapirščio nesėkmės priežastimi tapo atostogaujantys pareigūnai

Laisvu laiku, per atostogas ar net esant užtarnautame poilsyje po ilgų tarnybos metų – pareigūnas visuomet pasirengęs skubėti į pagalbą ir grumtis su įstatymų nepaisančiais bei kitiems kenkiančiais piktadariais. Bent jau taip galima apibūdinti Šiaulių apskrities policijos pareigūnų porą – Raimondą ir Remigijų Grudikius, kurie gegužės  1 d., atostogaudami Vilniuje, sulaikė vagį.

Raimonda Šiaulių apskrities policijos Joniškio komisariate dirba tyrėja, o jos vyras Remigijus, net 26 metus tarnavęs policijoje, prieš kelerius metus išėjo užtarnauto poilsio. Žmonos atostogų metu su vaikais jie nutarė apsilankyti sostonėje, tačiau visai nesitikėjo, kad pramogavimas čia persipins su pareigūno profesiniais refleksais visur bei visada reaguoti į aplinkoje pastebimas negeroves  ir sostinėje  teks vaikytis vagį.

Gegužės 1-osios pavakarę šeima vaikštinėjo Vilniaus centre, Pylimo gatvėje, kai kitoje kelio pusėje išvydo iš statybų aikštelės pro tvoros plyšį išlendantį vyriškį, kuris per gatvę ėmė ridenti didžiulį plastikinių vamzdžių ritinį. Vaizdelis asocijavosi  su vagyste. Tai patvirtino ir pro gretimo namo langą išlindęs žmogus, kuris, rodydamas į vamzdžius ridedantį vyrą, sušuko, kad tai – vagis. Pastarasis įvykio liudininką ėmė tildyti ir spruko į vieną iš kiemų. Remigijui iškart kilo mintis, jog kiemas gali būti uždaras, o tai reikštų, kad vagišius, ko gero,  bus pakliuvęs į aklavietę. Nieko nelaukę, Grudikiai nuskubėjo paskui įtariamąjį ir įsitikino, kad jiems pavyks sučiupti aklavietėje atsidūrusį vagį.

Šis, sumojęs, jog įkliuvo ir lengvai pasprukti nepavyks, nesileido sulaikomas – vis bėgiojo po nedidelį gyventojų automobiliais apstatytą kiemą. Tačiau Raimonda su Remigijumi taip pat buvo atkalūs: moteris blokavo vienintelį išėjimą iš kiemo, kol jos vyras vaikėsi ilgapirštį bei su juo grūmėsi ir galiausiai sučiupo mėginantį perlipti per tvorą. Raimonda nedelsdama iškvietė policiją ir su Remigijumi, iki pat atvykstant kolegoms, laikė vagišių, kuris vis neprarado vilties pasprukti bei nuolat priešinosi.

Netrukus atvykę policijos pareigūnai 31 metų ilgapirščiui nustatė 1,83 prom. girtumą ir jį išvežė į areštinę.

Tai, kad Grudikių šeima tinkamu laiku atsidūrė tinkamoje vietoje, galima vadinti sėkme. Ir  nors visuomenėje vis dažniau sutinkame puikių pilietiškumo pavyzdžių, ilgapirštį sučiupusią porą šįkart kiek nustebino aplinkinių abejingumas. Pamatę ant žemės sulaikytą vyriškį, praeiviai ragino jį paleisti, o įspėti, jog tai – ką tik pagautas vagišius, nekreipė jokio dėmesio ir ėjo savo keliais. Gal vagystė ne visiems atrodo rimtas nusikaltimas, tačiau turto savininkui tai – didelė bėda, kurios pareigūnų principingumo  dėka pavyko išvengti.

                      Vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Total
0
Dalinasi
Related Posts