Į Darbo gatvę atėjo šventė

Praėjusių metų pačioje pabaigoje pagaliau pradėti rekonstrukcijos darbai Darbo gatvėje Kuršėnuose. Gyventojus galime nudžiuginti, kad per metus darbai bus baigti ir šių metų pabaigoje visa gatvė bus išasfaltuota.

Darbai prasidėjo

Pasak Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojo Alvydo Žirgulio, pirmiausia Darbo gatvėje bus įrengtas paviršinis lietaus nuvedimas.  Šiuos darbus labai sunkina gatvėje jau įrengtos komunikacijos: vanduo, kanalizacija, dujos, nes stengiamasi, kad, atliekant darbus, nebūtų pažeisti jau nutiesti tinklai.

„Gatvėje ne tik bus paklota asfalto danga, bet ir nutiestas šaligatvis ar pėsčiųjų takas, įrengtos eismo saugumo zonos, sustatyti eismo saugumo ženklai, nes gatvė kerta net kelias pagrindines gatves. Nebus tvarkomas tik gatvės apšvietimas, nes jis nenumatytas projekte. Darbus atlieka konkursą laimėjusi UAB „Šiaulių plentas“. Darbo gatvės rekonstrukcija kainuos apie 689 tūkstančius eurų. Lėšų gatvės rekonstrukcijai bus gauta iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Kelių priežiūros programos“, – sakė vedėjo pavaduotojas.

Žirgulio žodžiais, visi gatvės rekonstravimo darbai bus baigti iki metų pabaigos.

Nesulaukia asfalto

Darbo gatvės gyventojai, kurie jau ne vienerius metus laukė, kol bus išasfaltuota jų gatvės atkarpa nuo Vytauto iki Gedimino gatvės, į redakciją buvo kreipęsi ne vieną kartą. Paskutinį kartą apie tai buvo rašyta „Kuršėnų krašto žinių“ gruodžio 15 dienos numeryje.

Tuomet gyventojai piktinosi, kad jau išasfaltuotoje gatvės dalyje greitai prireiks remonto, o jie vis nesulaukia asfalto.

„Dar prieš gerą dešimtmetį mums buvo žadama, kad tuoj tuoj pradėsim darbus. Tačiau per tą laiką buvo pastatytas visas Beržynėlio privačių namų mikrorajonas, kuriame nerasi gatvės be asfalto, o mes vis laukiam. Nueinam į seniūniją, o mums vis pasakas seka, kad darbus pradėsim dar šiemet, o tas šiemet tęsiasi metai iš metų, nes atsiranda vis svarbesnių gatvių, kuriomis judėjimas didesnis ar koks ponas apsigyvena. Ir mūsų gatvės asfaltas nukeliauja“, – tuomet piktinosi moterys.

Jos aiškino, jog į skundus niekas nekreipia dėmesio.

„Kartą nuėjus į seniūniją ir pareiškus pretenzijas, mums buvo pasakyta: „Pagal dokumentus jūs jau seniai gyvenat asfaltuotoj gatvėj“, – tąkart teigė kuršėniškės.

Dryžuota kaip zebras

„Kuršėnų krašto žinios“ tuomet pravažiavo Darbo gatve. Vaizdas tikrai buvo nekoks.

Tik pasukus iš Vytauto gatvės į Darbo gatvę, baigėsi ir asfaltas. Dideliu greičiu čia nepalėksi, nes žvyruotoje gatvės dangoje riogso kelios duobelės, kuriose teliūškuoja vanduo, todėl, nenorėdami rizikuoti, stengiamės jas apvažiuoti. Pavažiavus kiek toliau, žvyras su skalda suvažinėti, tačiau nuo duobių nepabėgsi.

Kirtus Papilės gatvę – asfaltuota kelio juosta, tačiau ties Vydūno gatve ji baigiasi. Ir vėl prasideda žvyruota kelio danga, tačiau čia ji dar labiau išdaužyta, gatvėje ir jos pakraščiuose telkšo balos. Panašus vaizdas tęsėsi iki pat Gedimino gatvės.

Vaizdas keičiasi

Tądien, kai sausio viduryje lankėmės Kuršėnuose, spaudė šaltukas, todėl rekonstrukcijos darbai nevyko.

Iš Gedimino gatvės pasukus į Darbo gatvę, buvo galima pamatyti pirmuosius rekonstrukcijos darbus. Kairėje gatvės pusėje jau buvo įrengti trys lietaus kanalizacijos šulinėliai, gatvės danga buvo dar labiau sugadinta, netoliese stovėjo ekskavatorius. Nors tądien darbai nevyko, tačiau pradžia jau padaryta.

Darbo gatvės gyventojai nuogąstavo,  kad taip dirbdami darbininkai darbus baigs po kelerių metų, tačiau sutartyje darbų pabaiga numatyta jau šiemet.

Žmonės džiaugėsi, jog po metų pagaliau išsipildys jų svajonė ir daugiau nebeteks gyventi dulkėse ir purve.

Saulius JUŠKEVIČIUS

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts