Į bėdą patekusiai ūkininkei skubama padėti  

Žiniasklaidoje pasirodžius reportažams apie galimai badą kenčiančius galvijus ir blogas gyvulių laikymo sąlygas, rajono meras Antanas Bezaras, atsižvelgdamas į susidariusią situaciją Ramučių kaime (Kuršėnų kaimiškoji seniūnija) įsikūrusiame pieno ūkyje, operatyviai sušaukė atsakingų tarnybų pasitarimą.

Pasitarime dalyvavo Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos gyvulių produktyvumo kontrolės Šiaurės Lietuvos skyriaus atstovai, Šiaulių rajono savivaldybės vadovai.

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos gydytojas-inspektorius Vladas Garbenis pateikė apsilankymo šiame ūkyje vaizdą.

„Gyvuliai išliesėję, pakratų mažai, pašarų nėra…stovi šeimininkė ir nežino – ką daryti ir vos neverkia“, – tokį vaizdą pamatė veterinarijos gydytojas V. Garbenis ir pridūrė, jog atvažiavus, sergančių ir nesikeliančių karvių tikrai nerasta, jei būtų atvykta už poros savaičių, tai tada būtų galimai prasidėję gyvulių kritimai.

Susirinkimo dalyviams kilo klausimas – o kodėl ji niekur nesikreipė, neprašė pagalbos?

Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė Edita Mileikienė papasakojo, jog šeimoje yra problemų, moteris palikta viena su 125 gyvuliukais ir susitvarkyti tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai be galo sunku.

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-inspektorius Arūnas Teišerskis pažymėjo, jog tos situacijos nebūtų, jei ji būtų kreipusis ar į visuomenę, ar į savivaldybę, seniūniją, ar mūsų tarnybą.

„Mūsų tarnyba pernai du kartus tikrino jos ūkį, bet tai buvo šiltuoju metų laiku, kai su pašarais problemų nekilo, o ir ankstesniais metais problemų nebuvo,“ – kalbėjo Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-inspektorius Arūnas Teišerskis. Jis pridūrė, jog būtų gerai, kad visuomeniniai judėjimai iš karto informuotų ar seniūniją, ar savivaldybę, ar veterinarijos tarnybą dėl tokių situacijų.

Rajono meras Antanas Bezaras patikino, jog sutarta su ūkininkais, bendrovėmis ir pagalba jau ateina – vežami pašarai, miltai, kad kuo greičiau padėti gyvuliukams. Galvojama, kad pagalbos turėtų užtekti iki ganiavos pradžios. „Situacija nėra tokia beviltiška“, – pažymėjo meras.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts