Gripas pamažu traukiasi, tačiau paskelbta epidemija neatšaukiama 

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) mažėja. Mūsų rajone sergamumas ir toliau lieka mažiausias tarp apskrities rajonų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) mažėja, tačiau gripo epidemija, paskelbta kai kuriuose Šiaulių apskrities rajonuose, dar neatšaukiama.

NVSC Šiaulių departamento duomenimis, aštuntąją šių metų savaitę (vasario 19-25 dienomis) bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 113,6 iki 90,6 atvejo 10 tūkstančiui gyventojų, tačiau gripas iš visų susirgusiųjų sudaro 23,3 procento. Per savaitę gripas kliniškai diagnozuotas 563 asmenims, iš jų  – 112 vaikų (19,9 procento).

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su septintosios metų savaitės duomenimis, registruotas mažesnis sergamumas visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Radviliškio rajoną. Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Šiaulių mieste, mažiausias – mūsų rajone.

Vasario 12-18 dienomis rajone buvo užregistruoti 88 gripo ir 310 ŪVKTI ir gripo atvejų arba 75,2 atvejo 10 tūkstančių gyventojų.

Vasario 19-25 dienomis buvo užregistruotas 51 gripo ir 197 ŪVKTI ir gripo atvejai arba 47,8 atvejo 10 tūkstančių gyventojų.

Lyginat su prieš tai buvusia savaite, sergamumas gripu sumažėjo nuo 671 iki 563 atvejų. Gripu daugiau serga suaugę asmenys (80,1 procento).

Per savaitę į Šiaulių apskrities ligonines dėl gripo kreipėsi 112 asmenų, iš kurių trys buvo hospitalizuoti – du suaugusieji ir vienas vaikas.

Šiaulių mieste registruotas pirmasis mirties nuo gripo atvejis. 69 metų amžiaus Šiaulių miesto gyventojui, kuris nebuvo pasiskiepijęs nuo gripo, laboratoriniais tyrimais buvo patvirtintas B tipo gripo virusas.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo daug mažesnis ir siekė 75,6 atvejo 10 tūkstančių gyventojų per savaitę, gripu sirgo 12 Šiaulių apskrities gyventojų.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts