Bendras darbas – puikus rezultatas   

Asociacijos “Šakynos bendruomenė“ vienas pagrindinių veiklos tikslų – savo gyvenamosios aplinkos gražinimas, kad būtų patiems jauku ir svečiams gražu.

Dar praėjusiais metais įsigytais stacionariais gėlių vazonais pasipuošė pagrindinė miestelio gatvė, pastatytas koplytstulpis krašto knygnešiams, įrengtas knygų namelis. Tuo neapsiribojama, nes siekiama, kad Šakyna, turinti įdomią istoriją, taptų vienu iš miestelių, kuriame stabtelėtų pravažiuojantys turistai. Tuo labiau, kad iš Šakynos veda keliai į Žagarės regioninio parko Mūšos tyrelio pažintinį taką, galima pratęsti kelionę į Agailių koplytėlę.

Tęsdama pradėtus miestelio gražinimo darbus šiais metais bendruomenė vykdė „Knygnešių skverelio apipavidalinimo“ veiklą. Lėšas skyrė Šiaulių rajono savivaldybė. Įsigytos grindinio trinkelės, stacionarūs gėlių vazonai, vejinės žolės sėkla, mobilūs suolai ir stalai.

Įsigijus trinkeles, laukė didelis darbas – jų paklojimas. Čia ir buvo kreiptasi į vietos jaunimą. Jaunuoliai visą savaitgalį labai atsakingai darbavosi klodami taką ir aikštelę aplink koplytstulpį. Gelbėjo ir seniūnija, pasitelkdama viešuosius darbus atliekančius darbininkus. Nors darbai dar ne visai baigti (pavasarį bus sėjama žolė), bet rezultatas jau dabar džiugina akį.

Miestelio aplinka keičiasi, šviesėja, nes tam sutelkiamos bendros visų čia gyvenančių žmonių pastangos. Inicijuoja bendruomenė – jai padeda seniūnija, mokykla, ūkininkai.

Bronislava JANUŠAITĖ

Asociacijos „Šakynos bendruomenė“ valdybos narė

Total
0
Dalinasi
Related Posts