Girtas vykęs iš naktinio klubo, nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą

2021 m. rugpjūčio 1 d. paryčiais, 4.40 val., Šiaulių rajono gyventojas Deividas Kelpšas, grįždamas iš naktinio klubo, įkliuvo girtas už vairo. Jį policijos pareigūnai sulaikė Šiauliuose, P. Višinskio gatvėje. Teisme anksčiau neteistas jaunas vyras prašė jį atleisti nuo atsakomybės pagal laidavimą ir šis prašymas buvo patenkintas.

Sulaikytas kaltu neprisipažino

Policijos pareigūnams sulaikymo dieną Deividas K. kaltės nepripažino. Jis sakė, kad automobilio nevairavo, tik į jį įsėdo, ketindamas pasiimti alkoholinius gėrimus. Po mėnesio pareigūnams jis aiškino, kad anksčiau dėl girtumo visų įvykio aplinkybių neprisiminė, kaltę pripažino bei gailėjosi.

Vairuotoją matė naktiniame klube girtaujant ir pranešė

Apie tai, kad prie vairo – girtas vairuotojas, policijai pranešė naktiniame klube dirbanti barmenė. Pasak jos, vaikiną ji tą naktį metė geriantį bare, žinojo, kad jis buvo išvarytas iš klubo. Netikėtai ji tą patį žmogų pamatė už vairo. Deividas K. dar bandė, nuleidęs lango stiklą, šnekinti kitu automobiliu važiuojančias merginas. Jos matė, kaip Šiaulių rajono gyventojo vairuojamas automobilis „Audi A6”, dar neužsidegus žaliam šviesoforo signalui, pradėjo važiuoti ir sukti į kairę pusę, nors tai daryti buvo draudžiama. Iš karto buvo paskambinta į Bendrąjį pagalbos centrą. Pranešta, kad neblaivus automobilio vairuotojas važiuoja link „Maxima“ parduotuvės.

Nustatytas vidutinis girtumas

Automobilio „Audi A6“ su švediškais numeriais vairuotojui Deividui K. buvo nustatytas 1,63 promilių girtumas. Pasak policijos pareigūnų, akivaizdžiai matėsi, kad vyras yra neblaivus – jo judesiai buvo nekoordinuoti, kalba nerišli, jam iš burnos sklido alkoholio kvapas.  Jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Kaltė buvo akivaizdi

Deivido K. kaltė teisme buvo įrodyta jo paties prisipažinimu, liudytojų parodymais, asmens parodymo atpažinti protokolu, įvykio vietos apžiūros protokolu bei kitais bylos dokumentais. Kadangi kaltinamasis vairavo automobilį, būdamas neblaivus, kai jam nustatytas didesnis negu 1,51 promilės girtumas, jis pripažintas kaltu, padaręs nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje.

Teismui pasirodė vertas pasitikėjimo

Nors pirmoje apklausoje jis kaltės nepripažino, teismas atkreipė dėmesį, jog jis buvo apklausiamas, kai galimai buvo neblaivus, taip pat buvo apklausiamas, būdamas laikinai sulaikytas, neturėdamas advokato. Kadangi Deividas K. anksčiau teistas nebuvo, yra gerai charakterizuojamas, teismas nusprendė, kad yra pagrindo manyti, jog ateityje jis laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų ir atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Deividas K. perduoti savo mamos atsakomybei pagal laidavimą be užstato. Nustatyti vienerių metų laidavimo terminą.

Neteko teisės vairuoti bei turės sumokėti nemažą sumą

Nors baudžiamoji byla buvo nutraukta, teisines pasekmes Deividui k. vis dėlto teks pajusti – jam 2 metus uždrausta vairuoti transporto priemones bei konfiskuota automobilio vertę atitinkanti pinigų suma – 11920 eurų. Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjos Astros Karpytės nuosprendis, priimtas 2021 m. gruodžio 13 d., yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui įstatymo nustatyta tvarka.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai  

Gegužės 18-24 dienomis orai mažai kuo skirsis nuo praėjusios savaitės. Nors saulę danguje matysime dažnai, tačiau netrūks ir…