Ginkūnuose tvarkomos viešosios erdvės

Ginkūnų seniūnija pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ vykdo projektą „Viešosios erdvės ir aplinkos kokybės gerinimas“.

Kaip informavo Ginkūnų seniūnijos seniūnė Vilija Kvasienė, imtasi tvarkyti viešąsias erdves.

Ties pagrindine Žeimių gatve esanti viešos erdvės dalis buvo sutvarkyta ir atnaujinta 2018 metais. Dabar ji naudojama kaip reprezentacinė vieta, kurioje rengiami gyventojų susibūrimai tam tikrų švenčių metu: kalėdinės eglutės pastatymas ir įžiebimas, valstybinės šventės ir t.t. Toje pačioje erdvėje pastatytas pagrindinis Ginkūnų seniūnijos simbolis – koplytstulpis vaizduojantis elementą iš Ginkūnų seniūnijos herbo. Taip pat aplink jį įrengtas alpinariumas bei akmeniniai takeliai.

Nors 2018 m. buvo sutvarkyta ir atnaujinta dalis viešosios erdvės vietos – vis dėlto kita dalis liko nepritaikyta gyventojų susibūrimams, nes nėra įrengto takelio, kuriuo būtų galima laisvai pasiekti Ginkūnų seniūnijos simbolį – koplytstulpį. Nėra įrengto ir apšvietimo. Dėl to nukenčia renginių kokybė bei sąlygos turiningam bendruomenės laisvalaikio praleidimui, kultūrinėms, laisvalaikio, švietėjiškoms, socialinėms ir kitoms veikloms vykdyti.

Šiais metais įrenginėjamas takelis, klojama danga, paruoštos vietos elektros apšvietimo stulpams.

Dirbantys darbininkai kartu su miestelio bendruomene talkos metu klojo pagrindą būsimam takeliui. Pagal jungiamąjį takelį bus suformuota žalioji zona, kuri pagerins viešos erdvės vizualinį vaizdą.

Seniūnija dalyvauja kaip partnerė ir intensyviai padeda. Kadangi projektui skirtų lėšų nepakanka –tai seniūnija įsijungė į gražią iniciatyvą. Bendromis pastangomis yra kuriama viešoji erdvė ginkūniškiams, kuri ateityje puoš ne tik aplinką, bet ir bus funkcionali reprezentacinė vieta.

Pagal pateiktą medžiagą parengė Zigmas RIPINSKIS

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts