Ginkūnų gyventojams nuotėkų ir vandentiekio teks dar palaukti

Šiaulių rajono savivaldybei priklauso nemaža Ginkūnų gyvenvietė, kurioje daugelis gyventojų neturi nei centralizuoto vandentiekio, nei nuotėkų. Deja, šių patogumų Ginkūnų  gyventojams dar teks palaukti

„Šiaulių vandenys“ neinvestuos į Ginkūnus

Šiuo metu Ginkūnų gyvenvietės vandentvarkos tinklus prižiūri  UAB „Šiaulių vandenys“. Pasak šios įmonės generalinio direktoriaus Jono Matkevičiaus, įmonė kasmet į gyvenvietės  tinklo rekonstrukciją investuoja apie 60 tūkst. eurų.

Deja, generalinis direktorius  ginkūniečiams pranešė ir blogą žinią –  nei  centralizuoto vandentiekio, nei nuotėkų plėtra į šią gyvenvietę neplanuojama.

„Rajono gyvenvietėmis turi rūpintis rajono savivaldybė – nusimatyti lėšas ir investuoti į gyvenvietės nuotėkų bei vandentiekio plėtrą. Mums tokios plėtros vykdyti neleistų pagrindinis akcininkas – Šiaulių miesto savivaldybė“,- sakė J. Matkevičius.

Paklaustas, ar negalėtų „Šiaulių vandenys“ investuoti į šią gyvenvietę, jeigu taptų regioniniu tiekėju, generalinis direktorius atsakė, jog tokia reforma tęstųsi apie 30 metų, o tuo pačiu metu tęstųsi ir betvarkė. Beje, tokiu atveju mokestis už vandenį bei nuotėkas rajonui mažėtų, o miestui didėtų.

Šiaulių rajono savivaldybės nariai suabejojo, kaip būtų su investicijomis į Ginkūnų gyvenvietę – jeigu rajonas atrastų lėšų ir įrengtų centralizuotus vandentiekio ir nuotėkų tinklus, šis sukurtas turtas priklausytų UAB „Šiaulių vandenys“, kuri ir tiekia vandenį į gyvenvietę.

Pasak J. Matkevičiaus, tai gali būti derybų klausimas, o šiaip žmogui ir neįdomu, iš kokios įmonės jis gauna paslaugas – svarbu jas gauti.
Tad ginkūniečiams linkime kantrybės – gal rajono savivaldybės bei  Šiaulių miesto savivaldybės vadovai suras bendrą išeiti, kaip padėti gyventojams gyventi patogiau.

Agnė Dapkutė

Total
0
Dalinasi
Related Posts