Ar brangs pravažiavimas autobusais kuršėniškiams?

Antradienį rajono Taryba turėtų apsispręsti, ar brangs autobusų bilietai keleiviams, važiuojantiems š Kuršėnus, Joniškį, Pakruojį ir Radviliškį.

Rajono Tarybai pateiktas svarstyti klausimas, dėl keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio (miesto ir priemiesčio) susisiekimo maršrutais tarifų nustatymo.

Siūloma Kuršėnų miesto maršrute palikti tą pačią vienkartinio važiavimo bilieto kainą vienam keleiviui – 0,40 euro su PVM, o mėnesinis bilietas kainuotų 12 eurų su PVM.

Keleiviams vykstantiems iš Kuršėnų į Šiaulius ir atgal bilietas į vieną pusę kainuotų 1,80 euro su PVM. Bilieto su 80 procentų nuolaida kaina vienam keleiviui – 0,36 Eur su PVM, o bilietas su 50 procentų nuolaida kainuotų 0,90 euro su PVM.

Maršrutuose, vykstančiuose į Joniškį, Pakruojį ir Radviliškį, siūloma nustatyti tarifą 0,08 euro su PVM už vieną nuvažiuotą kilometrą, kaip ir kituose rajono maršrutuose buvo iki šiol.

Visuose rajono Tarybos komitetuose šis klausimas jau svarstytas, daug diskutuota, siūlyti įvairūs variantai, tačiau teks priimti vieną ir teisingiausią sprendimą. Tarifus peržiūrėti Šiaulių rajono Tarybą privertė vis augantys nuostoliai, kuriuos reikia padengti iš rajono biudžeto lėšų, o tai reiškia – visų rajono mokesčių mokėtojų lėšomis.

Nuostoliai siekia šešiaženkles sumas, o iki metų pabaigos, nieko nedarant, nuostoliai dar žymiai išaugtų. Pradėjus nagrinėti, iš kur tokie didžiuliai nuostoliai atsiranda ir kodėl Savivaldybė vežėjams turi sumokėti didžiules kompensacijas, išryškėjo akivaizdūs faktai.

Mažiausia vieno kilometro kaina, lyginant visos Lietuvos savivaldybes, yra 0,08 euro už kilometrą – mažesnio tarifo nėra nė vienoje kitoje Lietuvos savivaldybėje.

Savivaldybė analizavo ir ne Šiaulių rajono savivaldybės vežėjų, vežančių keleivius maršrutais Šiauliai-Kuršėnai ir Kuršėnai-Šiauliai. Vienas jų keleivį šiuo atstumu nuveža už 1,20 euro, o kitas – už 2,20 euro, tačiau šie vežėjai stoja tik Šiauliuose ir Kuršėnuose, o jų reisai – kartą ar du per dieną. Ar Tarybos nariai ryšis pabranginti autobusų bilietus į Kuršėnus?

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts