Ginkūnų „Dobilo“ šokėjai festivalyje Juodkalnijoje  

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Dobilas“ grįžo iš tarptautinio folkloro festivalio „Bar 2017“, kuris vyko Juodkalnijoje, Budvos mieste.

„Dobilo“ šokėjai dalyvavo jau ketvirtame tarptautiniame festivalyje. Pirmą kartą vyko į Makedoniją, vėliau aplankė Italiją, Ispaniją, o šiais metais – Juodkalniją.

Šokių grupė „Dobilas“ į koncertinę kelionę vyko kartu su Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių ansambliu „Kalatinis“, nes šiems kolektyvams vadovauja ta pati vadovė Vanda Verkulienė. Festivalyje dalyvavo kolektyvai iš Ukrainos, Moldovos, Latvijos, Rumunijos, Bulgarijos,  Lietuvos, Lenkijos. „Dobilo“ šokėjai pristatė savo programą ir sulaukė daug aplodismentų. Festivalio uždarymo metu visiems kolektyvams įteikti diplomai, pasikeista atminimo dovanomis.

Šokėjai vyko autobusu, todėl pakeliui apsilankė Veličkos druskos kasykloje, pabuvojo  Krokuvoje, Kroatijos Plitvicos ežerų nacionaliniame parke, Dubrovniko mieste pamatė jo gynybinę sieną, kuri ne kartą gelbėjo miestą nuo priešų.

Juodkalnija – valstybė Europoje, Balkanų regione, kuri ribojasi su Serbija, Kosovu, Bosnija ir Hercogovina, Kroatija, Albanija ir Adrijos jūra.

Juodkalnijoje lankėmės Kotoro mieste – viename gražiausių Juodkalnijos miestų, kuris įsikūręs vaizdingoje vietovėje netoli Adrijos jūros. Gamtinis, istorinis ir kultūrinis Kotoro įlankos regionas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Senasis Baras, vadinamas Juodkalnijos Pompėja, yra išsaugojęs šimtus pastatų, menančių visą krašto istoriją.

Gyvenome jaukiame Budvos mieste , kuris įkurtas maždaug prieš 2.5 tūkstančio metų ir apipintas legendomis. Čia paminėjome Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – liepos 6-ąją ir sugiedojome Lietuvos Himną.

Džiugu, kad kolektyvas vyko į kelionę savo lėšomis ir grįždami aplankėme Vengrijos sostinę Budapeštą.

Pristatę savo kraštą, džiugūs ir laimingi grįžome į namus ruoštis naujiems kūrybiniams darbams.

Genovaitė DOFTARTAITĖ
Ginkūnų filialo kultūros renginių organizatorė
Kolektyvo albumo nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts