Šventės išvakarėse – kuršėniškių akcija

Vasario 16-osios renginiai Kuršėnuose prasidėjo jau šventės išvakarėse. J. Basanavičiaus gatvėje buvo buvo surengta akcija „100 liepsnelių iš mūsų rankų Kuršėnų širdyje“, pagerbti nusipelnę kuršėniškiai, parodytas istorinis lazerių animacijos ir fejerverkų šou.

 

Šventė prasidėjo dar gerokai iki jos pradžios. Rekonstruotoje Lauryno Ivinskio aikštėje, netoli rašytojo, kalendorių leidėjo paminklo, sutemoms gaubiant miestą, sušvito iš vėliavos spalvų žvakelių sudėliotas skaičius „100“.

Temstant J. Basanavičiaus gatvėje suliepsnojo laužai, suplevėsavo Lietuvos istorinių regionų, Lietuvos valstybinė ir istorinė, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos, kurios taip pat paminėjo ar dar paminės Valstybės atkūrimo dienas, valstybinės vėliavos.

Šventė prasidėjo populiariosios muzikos atlikėjų Donato Blankos ir Alvaido Bernoto koncertu.

Susirinkusieji galėjo simboliškai pasirašyti ir įamžinti savo džiaugsmą bei pasididžiavimą akcijoje „Pasirašau už buvusius ir būsimus Lietuvos valstybės 100-mečius“, o taip pat dalyvauti žaidime „Ką man pasakoja vėliavos?“. Buvo dalijamos degančios žvakelės.

Į šventinį renginį atskubėjusi Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė pasveikino visus su artėjančia švente, priminė apie Seime vykusį renginį.

Lietuvos valstybinę ir istorinę vėliavas ji įteikė Žemaitijos skautų organizacijos Kuršėnų Perkūno draugovės skautams. Lietuvos valstybinė vėliava buvo įteikta rajono Kultūros centrui.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos aktyvių tėvų bendruomenės vadovui Rolandui Kaveckui, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos padėjėjai, mokytojai Adai Grakauskienei įteikti sidabriniai ženkleliai „Atkurtai Lietuvai – 100”.

Skambant finalinei koncerto dainai, rankose nešini degančiomis žvakelėmis, kuršėniškiai patraukė į L. Ivinskio aikštę. Pagal iš anksto nubraižytą Lietuvos kontūrą, degančios žvakelės buvo padėtos ant aikštės grindinio.

Grįžus į J. Basanavičiaus gatvę susirinkusiųjų laukė įspūdingas reginys – istorinis lazerių animacijos ir fejerverkų šou, kurį pademonstravo „Vilniaus saliutai“, o sušilti prie vienybės laužų ir pašokti patriotinėje diskotekoje kvietė DJ BeLeo (Benediktas Jonuška). Sušalusieji galėjo pasivaišinti arbata, saldumynais.

                                Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts