Ginkūnų bibliotekoje – skaitymų popietė „Vaižganto portretas: tekstų mozaika“

Rugsėjo 12 d. Ginkūnų biblioteka savo skaitytojus pakvietė į popietę, skirtą Juozo Tumo-Vaižganto 150-ųjų gimimo metinėms „Vaižganto portretas: tekstų mozaika“.
Renginį pradėjusi Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė pažymėjo, kad Juozas Tumas-Vaižgantas buvo labai plati ir šakota asmenybė. Kaip sakė vienas jo bendraamžių: „Vaižgantas – ne stiklinė vandens, o visas ežeras“. Jis pirmiausia buvo kunigas, tikras „žmonių kunigas“, labai mylimas, populiarus; rašytojas, publicistas, visuomenininkas, vadintas „Kauno visuomenės nuotaikų barometru“.
Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos lietuvių kalbos mokytoja apžvelgė svarbiausius rašytojo gyvenimo ir kūrybos momentus, papasakojo apie jo plačią pasaulėžiūrą, atskleidė darbščią, jautrią, energingą, spalvingą, temperamentingą Vaižganto asmenybę, pabrėžė gilius ir prasmingus jos paliktus pėdsakus.
Bibliotekininkė susirinkusiems akcentavo, kad rašytojas pririnko į savo kūrybos aruodus ne vienas rieškutes deimančiukų –  šviesių žmonių paveikslų, jų likimų su polėkiais ir nuopuoliais, gamtos ir kultūros vaizdų. Literatūriniu pseudonimu pasirinko Vaižganto, t. y. linų ir kanapių globėjo, kilusio iš žemės, kankinto, mirusio ir prisikėlusio iš žemės mitologinės būtybės, vardą. Visur drąsiai reiškė savo nuomonę, gal todėl gyvenimas jam nebuvo lengvas. O iš tikro  Vaižgantas lyg skulptorius minkė gyvenimo molį. Rašė nešlifuotu, neišlaižytu, o drėbtiniu stiliumi, kasdienės duonos rupumo žodžiais. Bet iš tų versmių ir „buities sietuvų“ tebetrykšta Vaižganto tekstų skaitymo ir klausymo malonumas, užkabinantis, pagaunantis skaitytoją arba klausytoją.
Popietės dalyviai skaitė ištraukas iš Vaižganto kūrinio „Pragiedruliai“, perskaitytas pasakojimas iš Vaižganto parkerio prisiminimų.
O nuo bibliotekos spaudinių parodos „Skleidęs šviesą ir gerumą“ lentynos nubalusiais plaukais, atviru žvilgsniu mus tyliai stebėjo Vaižgantas, kviesdamas mylėti Lietuvą, dirbti jos žmonių labui, nepamiršti jo kūrybos.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts