Kuršėniškių viešnagė Europos savaitėje Vokietijoje  

Jaunųjų europiečių sąjungos prezidento Zygfrido Logalio (Siegfried Logall) kvietimu Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos dviejų mokytojų ir dvylikos mokinių delegacija 2018 rugsėjo 18-22 d. dalyvavo Demine (Vokietija) organizuotame renginyje „Europos savaitė 2018. Pasaulinė vaikų diena“.
Savaitę trukęs renginys prasidėjo Demino (Demmin) Rotušėje. Atvykusius svečius pasveikino miesto meras Dr. Michael Koch, Jaunųjų europiečių sąjungos prezidentas Zygfrid Logal (Siegfried Logall). Meras įteikė simbolinį miesto meškiuką – bebrą. Susirinkusiems palinkėta turiningos savaitės.

Kuršėniškių delegacija įsikūrė įspūdingame pastate „Luizos vartai“ (Luisentor). Tai vieninteliai išlikę Demino miesto vartai (31 metro aukščio), kuriuose dabar apgyvendinami miesto svečiai.

Antrąją viešnagės dieną vykome į Demino Pestalocio – Europos mokyklą. Čia mus pasitiko mokyklos direktorė Frau Dörte Bretsch. Tiek mokytojos (Ramutė Zorienė, Lina Dovtartienė), tiek mokiniai turėjo galimybę stebėti pamokas.

„Buvo labai įdomu pamatyti, kaip vaikai mokosi užsienyje“, – sakė kuršėniškė moksleivė Austė Dovtartaitė.

Vėliau savo kabinete mūsų laukė pirmokai. Čia jiems mokslo metų pradžios proga kuršėniškiai įteikė Jaunųjų europiečių sąjungos prezidento paruoštas dovanėles, užrišo savo pintas draugystės apyrankes, įteikė Lietuvos trispalves vėliavėles.

Po pietų „Nordkurier“ laikraščio Demino redakcijoje kuršėniškiai susitiko su žurnalistu Georg Wagner, kuris supažindino su parašyto straipsnio keliu į laikraštį. Buvo apsilankyta šalia esančiame Demino informaciniame centre.

Trečioji diena buvo skirta Pasaulinei vaikų dienai. Mūsų laukė tai, kam ilgiausiai ruošėmės, dėl ko nerimavome ir jaudinomės – koncertas. Renginys prasidėjo Europos Sąjungos himnu. Mokiniai dainavo, grojo atsivežtais instrumentais, šoko. Į šokį pakvietėme ir žiūrovus. Buvo smagu matyti, kaip džiaugsmingai buvo priimta mūsų paruošta programa.

Po koncerto vyko mokinių (ir Kuršėnų Stasio Anglickio, ir Demino Pestalocio-Europos mokyklos) susitikimas su garbiais svečiais: Mecklenburg-Vorpommern žemės vidaus ir Europos reikalų ministru Lorenz Caffier, administratoriaus pavaduotoju Thomas Müller, Demino miesto mero pavaduotoju Kurt Kunze. Čia, prie apskrito stalo, mokiniai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus. Mūsų mokyklos delegacijos nariai padėkojo Jaunųjų europiečių sąjungos prezidentui Zygfrid Logal, Pestalocio – Europos mokyklos direktorei Dörte Bretsch už svetingumą bei garbiems svečiams už atsakymus. Ministras Lorenz Caffier įteikė mokytojai Ramutei Zorienei savo asmeninį medalį už darbą su jaunaisiais europiečiais.

Mokinių draugystė, bendravimas su vokiečių vaikais tęsėsi plaukiant laivu  Peene upe.

Gera buvo gamtos prieglobstyje kalbėtis vieniems su kitais. Pasiekęs Kumerovo ežerą, apsukęs ratą, laivas neskubėdamas grįžo į Deminą parplukdydamas mus, pilnus įspūdžių Europos savaitės dalyvius.

Visą viešnagės laiką mus lydėjo, įvairiausias miesto vietas aprodė, papasakojo Ingrid Logall. Esame jai dėkingi už didžiulį rūpestį mumis, įvairias paruoštas staigmenas bei dovanėles.
Mes, Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytojai ir mokiniai, džiaugiamės, kad Demine turime draugą, kuris ne tik 18 metų padeda kuršėniškiams, organizuodamas humanitarinę pagalbą, bet ir organizuoja tarptautinius jaunimo susitikimus. Nuoširdus lietuviškas ačiū jam, Zygfridui Logaliui. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie delegacijos išvykimo į Deminą.

Ramutė ZORIENĖ

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts