Geradariai iš Vokietijos į Kuršėnus atvyko su dovanomis   

Kuršėnų ligoninėje lankėsi rėmėjas iš Vokietijos Demino miesto „Jaunųjų europiečių sąjungos“ vadovas Zigfridas Logalis su žmona Ingrida, kurie jau daugelį metų atvyksta į Kuršėnus su parama.

 

Neišimtis buvo ir šis kartas. Ligoninės direktorės Rentos Noreikaitės, kuri visada su džiaugsmu ir šypsena sutinka svečius ir dėkoja jiems už nuolatinę materialinę pagalbą ir nuoširdų šiltą bendravimą, kabinete svečiai ėmė kraustyti atneštus kelioninius krepšius. Ant stalo vienas po kito gulė inhaliaciniai aparatai ir jų antgaliai, kelių rūšių kraujo spaudimo matavimo aparatai, termometrai, kita medicininė technika bei čiulptukai vaikams iki metų amžiaus.

  1. Logalis ligoninės direktorei įteikė medicininės įrangos, kuri pirkta tiesiai iš tiekėjų Šveicarijoje, garantinius dokumentus.
  2. Logalis užsiminė, jog ši visa technika buvo gauta prieš pat išvykstant į Kuršėnus.

„Jau ruošėmės važiuoti į oro uostą, kai gavome šiuos aparatus. Negalėjome jų palikti namuose, todėl sudėjome į kelioninius krepšius ir išvykome į oro uostą. Lėktuvu gabenti medicinos įrangos negalima, tačiau surizikavome. Ir štai ji čia“, – šypsodamasis sakė Z. Logalis.

Kuršėnų ligoninės pirmajame aukšte vyksta patalpų, į kurias persikels konsultacijų skyriaus gydytojai specialistai, remonto darbai.

Svečiai apžiūrėjo remontuojamas ir jau baigtas remontuoti patalpas, pasidžiaugė gražiai sutvarkytais kabinetais, klinikine laboratorija.

Kabinetams įrengti Zigfridas ir Ingrida Logaliai padovanojo naujus baldus, biuro kėdes, rašomuosius stalus, spintas, mechaninio funkcionalumo lovas, antipragulinius čiužinius, dušo kėdes, ligoniams naujas kėdutes, oftalmologo kabinetui naują akių diagnostikai skirtą plyšinę lempą – mikroskopą.

Gydytoja oftalmologė Viktorija Gedvilienė pasidžiaugė nauju aparatu ir padėkojo rėmėjams. Zigfridas Logalis sakė, kad jis ir pats tyrėsi akis su tokiu aparatu.

LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė Kuršėnų ligoninės direktorės vardu geradariams įteikė padėkos raštus, o direktorė R. Noreikaitė įteikė gėlių.

„Kuršėnų krašto žinioms“ Z. Logalis sakė, kad kitiems gal ir sunku rasti rėmėjų ir pagalbininkų, tačiau mums dar sekasi.

„Vokietijoje turiu nemažai draugų, kurie yra pakankamai turtingi, kad galėtų paremti. Jie žino, kaip valstybės išlaikomos sveikatos įstaigos Vokietijoje, žino apie senų žmonių priežiūrą Europoje. Ligoninės turi mažai slaugytojų ir tai visos Europos problema. Kuris gali padėti, tas ir turi padėti. Kai kurie rėmėjai paramą medicinos įranga skiria Lietuvai, Kuršėnams. Apie Kuršėnus jie žino, kai kurie yra buvę Vilniuje. Gerą įvaizdį rėmėjams palieka ir Vokietijoje medicinos mokslus studijuojantys lietuviai. O apie Kuršėnus jie tikrai žino“, – sakė jis.

Į „Kuršėnų krašto žinių“ klausimą, ar nesiruošia geradariai į Kuršėnus atvežti pagrindinius sponsorius ir pagalbininkus bei aprodyti jiems, kas nuveikta už jų skirtas lėšas, Z. Logalis atsakė, jog kažkada tai turės įvykti, tačiau dar ankstoka, nes ligoninei dar reikia nemažai naujos įrangos. Dar ne laikas. Reikia, kad daugiau paaukotų“, – juokavo Z. Logalis.

Svečiai bendradrabiauja ne tik su ligonine, bet ir su S. Anglickio mokykla, todėl Kuršėnų mokyklų mokiniai pakviesti rudenį į Deminą. Per juos ligoninę pasieks dar vienas labdaros krovinys.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts