Vaizdo įrašymo įrangos montavimu viešajame tualete įtariamas vyras išklausė jam pareikštų įtarimų

Praėjusių metų spalio pradžioje Šiauliuose į netoli Talkšos ežero pastatytą biotualetą gamtinių reikalų atlikti užėjusio žmogus dėmesį atkreipė į klozeto dangčio gale išsikišusį juoduojantį gumos gabalėlį. Įdėmiau keistą iškilimą apžiūrėjęs vyras  pastebėjo vaizdo kamerą. Apie keistą radinį viešajame tualete šiaulietis pranešė policijai.
Atvykę pareigūnai klozeto dangtyje rado sumontuotą savadarbę  vaizdo įrašymo įrangą: vaizdo registratoriaus kamerą, prie jos prijungtas baterijas bei atminties kortelę, į kurią buvo įrašomas vaizdas. Rasta duomenų kortelė buvo  perduota ekspertams, kad jie išsiaiškintų, ar šioje kortelėje nėra vaizdų, susijusių su privačiu asmenų gyvenimu. Net jei vartotojas iš atminties kortelės ištrina joje laikytą informaciją, ją, pasinaudojus specialia programine įranga, galima atkurti. Ir Kriminalistinių tyrimų tarnybos specialistams tai padaryti pavyko –  iš tualeto paimtoje kortelėje  rasta su privačiu asmenų gyvenimu susijusių nuotraukų.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vasario pradžioje sulaikytas šiuo nusikaltimu įtariamas asmuo. 59 metų šiauliečiui pareikštas įtarimas dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo. Po 5 parų teismo sankcionuoto suėmimo kardomoji priemonė įtariamajam buvo pakeista kitomis, su laisvės atėmimu nesusijusiomis priemonėmis.

                                           Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts