Emocinės sveikatos stiprinimas piešiant fraktalus

Pats žodis „fraktalai“ skamba moksliškai, negirdėtai ir, atrodytų, kad su menais ir juo labiau terapijomis neturi nieko bendro. Iš tiesų terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio ,,fractus“, reiškiančio ,,sudarytas iš dalių“ ir yra naudojamas tiek matematikoje, tiek ir įvardinant mus supančius reiškinius. Fraktalinės formos (chaotiškai besikartojančios formos, sudarančios tam tikrą tvarką) yra visur aplinkui mus – tai debesys, kalnagūbrių viršūnės, gėlių žiedlapiai, jūros bangos, medžių lapuose atsikartojanti paties medžio forma ir dar daug kitų.

Fraktalinio piešimo metodas buvo atrastas 90-ųjų pradžioje Rusijos mokslininkės ir psichoterapeutės Tanzilijos Polujachtovos, kuri ieškojo novatoriškų, efektingų ir kuo plačiau pritaikomų savidiagnostikos, saviugdos ir saviterapijos bei korekcijos metodų.

Šiaulių rajono ugdymo įstaigose ir bendruomenėse vyko fraktalų piešimo užsiėmimai su dailininke Gintare Rauckiene. Užsiėmimo dalyviai smalsiai tyrinėjo savo piešinius, nupieštas formas ir užsimerkus pasirinktas pieštukų spalvas. Nuostabą kėlė tai, kad užbaigus spalvinti piešinį, gaudavosi puikus kūrinys, kurį kiekvienas vaikas, pagal savo suvokimą, galėjo apibūdinti, įvardinti ar įsivaizduoti. Lektorei atskleidus, kas slepiasi už kokios nors spalvos ir formos, mokiniai žavėjosi naujomis savo savybėmis.

Pagrindinis fiziologinis fraktalų piešimo poveikis siejamas su  formomis ir spalvomis. Šis metodas yra efektyviai taikomas, remiantis faktu, kad spalvos mus veikia dvejopai. Visų pirma, kiekviena spalva, kaip ir mūsų vidaus organai, turi tam tikrą energetinį dažnį, todėl nenuostabu, kad mūsų organizmas į skirtingas spalvas ir jų sukeliamas vibracijas reaguoja skirtingai. Tokiu principu, per fraktalinius piešinius galime pamatyti piešiančiojo charakterio savybes, emocinę būseną, įgimtus talentus…

Fraktalų piešimas yra nuostabus ir atpalaiduojantis būdas kiekvienam tiesiog pažvelgti į savo vidų, geriau pažinti save, savo sugebėjimus, lavinti intuiciją, skatinti vidinį kūrybingumą bei atskleisti savyje polinkius ir talentus, apie kuriuos galbūt net nenumanėte.

Parengė Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Edita Čalnarė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pagalbos prašymas

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško išėjusios iš namų ir negrįžusios 14-metės Evos Kostiajevaitės,…