Edukacinė ekskursija Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre

Rajono savivaldybės Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ vaikai ir jaunimas 2020 metus pradėjo edukacine ekskursija Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Ekskursiją organizavo LNOBT balerina, kuršėniškė, buvusi „ikarietė“ Ugnė Milerytė. Ekskursiją vedė ilgametė operos solistė Sofija Jonaitytė, kuri supažindino su operos ir baleto teatro įkūrimo istorija, veikla ir struktūra, įvairių teatro tarnybų darbu.

Ekskursija prasidėjo baleto šokėjų šokio pamokoje. Scenos užkulisiuose ekskursijos vadovė papasakojo apie sudėtingą scenos technikos įrangą, spektaklio eigą. Pasižvalgėme po dekoracijų dirbtuves ir pamatėme, kaip dailininkai iš nutapyto mažo eskizo perkelia tą patį peizažą ant milžiniškos drobės. Šis darbas trunka net kelis mėnesius. Teatro fojė apžiūrėjome „Spragtukų“ kolekcijos parodą ir spektaklių nuotraukas.

Smagiausia ekskursijos dalis buvo paskutinioji, kuomet kiekvienas galėjo pasimatuoti kostiumą, apsimauti balerinų šokio batelius – puantus ir išbandyti savo jėgas fektuojantis špagomis.

O kaip gi be karšto šokolado Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre?.. Žinoma, skanavome šokoladą ir linksmai bendravome.

Aplankę gražiausią Lietuvos eglę – sostinės šachmatų karalienę, užsukę į Katedrą ir pasigrožėję Rotušės aikštės egle, grįžome į Kuršėnus.

Leontina ir Petras VALSKIAI

Teatro „Ikaras“ vadovai

Petro VALSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts