Dramaturgų konkurso publikos prizas atiteko kuršėniškiui 

Šiemet Alytaus miesto teatro surengtame IV respublikiniame dramaturgų konkurse dalyvavo rekordinis kiekis komedijinio žanro kūrinių – sulaukta aštuoniolika pjesių. Tai didžiausias kiekis per visą dramaturgų konkurso istoriją.

Rekordinis kiekis kūrinių

Darbus vertino ir penkias geriausias pjeses atrinko speciali šiam darbui sudaryta komisija, kuriai vadovavo dramaturgas Herkus Kunčius. Komisijoje taip pat dirbo režisierius Gytis Padegimas, dramaturgas Mindaugas Valiukas, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Daiva Pasaravičienė.

„Kūrinių autorių anonimiškumas buvo išlaikytas. Komisija darbus vertino, nežinodama, kas juos kūrė“, – tvirtino komisijos narė, dramaturgu konkurso koordinatorė Alma Purvinytė.

Komisijos pirmininkas dramaturgas Herkus Kunčius patikino, kad konkursui buvo atrinktos penkios geriausios. „Nesu linkęs išduoti komisijos darbo niuansų, tačiau būta ir ginčų bei abejonių, o kartais ir šiek tiek nevilties“, – prasitarė komisijos pirmininkas.

Geriausiomis pjesėmis pripažintos Loretos Vilkytės „Kaip jums negėda, vaikai?“, Jono Kiriliausko „Nepriklausomybės akto slėpimas“,  Arvydo Kinderio  „Šalis ta Skaipija vadinas“, Andriaus Šiušos „Ekskursija į aktoriaus makaulę“ bei Luko Butkaus „Viso gero, Jokūbai!“.

Įvertinimas

Geriausias pjeses „Dramaturgų dienos“ metu skaitė Alytaus miesto bei Stalo teatro aktoriai.

Pirmoji vieta skirta ne pirmus metus dramaturgų konkurse dalyvaujančiam Andriui Šiušai ir jo pjesei „Ekskursija į aktoriaus makaulę“.

„Geriausia šių metų pjesė komisijai pasirodė originali, joje apstu paradoksalių situacijų, intelektualaus humoro, užkoduotų istorijos bei kultūros ženklų. Be to, ji parašyta raštingai, tad skaitant galima buvo įtarti, jog po pjesės autoriaus slapyvardžiu slepiasi nesvetimas profesionaliam menui žmogui. Nežinau, ar ši pjesė kada nors bus pastatyta (mat yra gan didelės apimties), tačiau man ją skaityti buvo smagu, juoba, kad pjesė parašyta gyva bei vaizdinga kalba“, – kalbėjo H. Kunčius

Antroji vieta skirta dramaturgų konkurso naujokui Lukui Butkui ir jo pjesei „Viso gero, Jokūbai!“. Trečios vietos laimėtoja Loreta Vilkytė,  konkursui atsiuntusi pjesę „Kaip jums ne gėda, vaikai”. Nugalėtojams įteikti prizai ir piniginės premijos.

Po skaitymų savo nuomonę išsakė žiūrovai. Publikos prizas iškeliavo į Jono Kiriliausko rankas už pjesę „Nepriklausomybės akto slėpimas“.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts