„Dovanos“ kaina – 1,5 milijono eurų

Savivaldybės biudžeto lėšų skirstymas arba jų perskirstymas visada politikams kelia nemažai  aistrų. Ne  išimtis – ir Šiaulių rajono Tarybos politikai.
Ar seniūnaičiai gaus daugiau lėšų?
Finansų skyriaus vedėjai Ritai Balčiuvienei pristačius biudžeto patikslinimą, kuriam komitetuose buvo pritarta, Tarybos nariams kilo klausimų.
Tarybos narys Algimantas Gaubas pasidomėjo, ar jau paimta paskola, kuri buvo numatyta prie pajamų. Pasak Finansų skyriaus vedėjos, 1 mln. 25 tūkst. paskola paimta iš „Citadelės“ banko ir jau yra investuota į projektų finansavimą.
Tarybos narys Rolandas Tamošaitis taip pat išsakė pastebėjimą: „Biudžetą tiksliname tris kartus per metus, tačiau nesimato, kad didėtų kanceliarinės išlaidos seniūnaičiams. Šiuo metu seniūnaičiams kanceliarinėms išlaidoms skiriami 5 eurai – ar ne gėda? Galėtume dar 5 eurus pridėti. Padidinus kanceliarines išlaidas seniūnaičiams, pagal jų esamą skaičių, užtektų 3,5 tūkst. eurų – tai tikrai nedidelė suma“.
Pasak R. Balčiuvienės, kanceliarinių išlaidų suma seniūnaičiams yra patvirtinta atskiru Tarybos sprendimu, o jas padidinus, reikėtų ne biudžetą tikslinti ir ieškoti lėšų, o Tarybos sprendimu patvirtinti naują tvarką.
Tikėkimės, kad ateityje Taryba naująją tvarką patvirtins ir Šiaulių rajono seniūnaičiai kanceliarinėms išlaidoms gaus didesnes sumas. Na, bet juk visi žino, kad seniūnaičiai yra arčiau žmogaus nei seniūnai ir jie dirba ne dėl pinigų, o norėdami būti naudingi  žmonėms.
Diskusija dėl  dovanos
Nemažai diskusijų Tarybos posėdyje sukėlė klausimas dėl pastato, esančio Vytauto g.1, rekonstrukcijos ir pritaikymo Viešosios bibliotekos veiklai.
Norime priminti, kad pastatą, esantį Vytauto g. 1, Kuršėnų miestui dovanojo dabartinis LR Seimo narys R. Karbauskis. Pasak politiko, važinėdamas po Lietuvą  su dovanojamomis „Vaikų bibliotekėlės“ knygomis, nematęs taip nepritaikytų patalpų bibliotekai, kaip yra Kuršėnuose, kur biblioteka glaudžiasi Kultūros centre. R. Karbauskio nuomone, Kuršėnuose būtinai reikia rajono viešosios bibliotekos su normalia skaitykla, fondų saugyklomis, kokias turi beveik visų šalies rajonų savivaldybės, tad ir padovanojo didžiulį pastatą.
Kadangi pastatas ne naujas, jam rekonstruoti reikia nemažų investicijų. Šį „piniginį“ klausimą  posėdyje ir svarstė politikai.
Pasak Tarybos nario Kęstučio Lukšo, rekonstrukcijos rangos sutarties  vertė – 1 mln. 479 eurai. „Ar pradėjus įgyvendinti šį projektą, atsiradusios viršijančios išlaidos bus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto? – klausė Tarybos narys.
Pasak Turto valdymo skyriaus vedėjo Alfredo Budrio, investicijų projektas yra pateiktas Kultūros ministerijai, ir jeigu pradėjus vykdyti šią rekonstrukciją  didės darbų apimtys, reikės keisti projektą arba  kreiptis į Tarybą dėl papildomų lėšų.
„Tad R. Karbauskio „dovana“ Šiaulių rajono mokesčio mokėtojams kainuos 1,5 milijoną eurų“,- pastabą mestelėjo K. Lukšas.
„Taip, įvertinus ne tik rangos darbus, bet ir projektavimą bei ekspertizes, susidarys 1,5 milijono eurų“,- atsakė A. Budrys.
„Žinome, kad 1 mln. 80 tūkst. eurų šiam projektui bus skirta iš Valstybės investicijų programos (VIP), tačiau jeigu duoda šiam pastatui, neduos kitiems“,- sakė K. Lukšas.
„Prieš tai buvo įgyvendintas Kultūros centro projektas, kuris jau yra baigiamojoje stadijoje ir šis objektas – antras. Kultūros centro projektui iš valstybės buvo gauta apie 3,5 – 4 mln. eurų“- Tarybos narius informavo  Turto valdymo skyriaus vedėjas.
Įsisiūbavus diskusijoms apie investicijas, Tarybos narys J. Novogreckis pasiteiravo, kiek kainavo Raudėnų mokyklos rekonstrukcija, kuri dar nėra baigta ir kiek ji pritraukė investicijų. Pasak J. Novogreckio, šioje mokykloje dabar mokosi apie 50 vaikų. „Pagal tyrimus matėsi, kad Raudėnų apylinkėse po kelerių metų vaikų mažės, mokykloje mokysis mažiau nei šimtas“,- šios investicijos reikalingumu suabejojo Tarybos narys.
A. Budrys atsakė, kad Raudėnų mokyklos rekonstrukcija buvo pradėta 2001 m., ji dar nėra baigta, o visa medžiaga, susijusi su ja, – archyve ir jis negalėtų įvardinti jos rekonstrukcijos kainos.
Tarybos narys Rolandas Tamošaitis klausė, ar nebuvo skaičiuota – gal pigiau didelį statinį nugriauti ir statyti iš naujo?
„Nemanau, nes pastato nešančios pagrindinės konstrukcijos dar yra tinkamos, vykdant projektą atidengus viršutinę perdangą ir nuėmus stogą nustatyta, kad ten yra pažeidimų. Nemanau, kad būtų pigiau statyti iš naujo“,- atsakė A.Budrys.
Už šį sprendimą rekonstruoti pastatą, esantį Vytauto g.1, ir jame įrengti Viešąją biblioteką balsavo 18 tarybos narių, 4 susilaikė, 2 balsavo prieš.

Auksė JasilionienėTotal
0
Dalinasi
Related Posts