Taline ambasadoje ir turizmo parodoje pristatytas Kryžių kalnas  

Taline (Estija) vyko viena iš seniausių ir didžiausių Pabaltijyje 28-oji tarptautinė turizmo paroda „Tourest 2019“. Parodoje, vykusioje Talino Parodų centre, pristatytas unikaliausias Šiaulių rajono ir visos Lietuvos traukos taškas – Kryžių kalnas.

Savo krašto turizmo išteklius bendrame Lietuvos informacijos centrų ir verslo stende prisistatė daugiau nei 20 atstovų iš Lietuvos, o kartu ir Šiaulių rajonas. Trijose salėse, kurių bendras plotas 8000 kv. m., „Tourest“ parodoje dalyvavo apie 30 šalių iš Vidurio ir Rytų, Pietų, Šiaurės ir Vakarų Europos, Tanzanijos, Azijos.

Paroda – vienas iš būdų prisistatyti turizmo operatoriams, žiniasklaidos atstovams, pabendrauti su potencialiais klientais, skleisti žinias apie Šiaulių rajoną ir megzti kontaktus, pasitarnausiančius ateityje.

Lietuvos ambasadoje Taline vyko keturių Lietuvos regionų – Šiaulių, Šiaulių rajono, Plungės ir Anykščių – turizmo galimybių pristatymas. Lietuvos ambasada Taline, ambasadoriaus Giedriaus Apuoko šilta kalba, patarėjo Andriaus Paugos ir sekretorės Viktorijos Mikutaitės rūpestis ir pagalba, kolegų iš Šiaulių rajono, Plungės, Anykščių bendrystė, Estijos turizmo verslo atstovų smalsumas ir atsivežtų vaišių skanumas, dovanų loterijai vertingumas – ir visa tai tam, kad svečių iš Estijos pas mus būtų daugiau.

Ambasados patarėjas Andrius Pauga aplankė prasidėjusią turizmo parodą „Tourest“ ir susipažino tiek su įvairių Lietuvos regionų, tiek su kitų pasaulio šalių turizmo galimybėmis.

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras parodos lankytojams pristatė naują, tik 2018 metais pasirodžiusį, leidinį apie Kryžių kalną ir pirmą kartą parengė turizmo žemėlapį apie Šiaulių rajono turizmo išteklius estų kalba, papildyta ir anglų bei rusų kalbomis.

Turizmo parodoje dalyvavo Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Margarita Andrončenko.

„Estai ir ne maža dalis parodoje apsilankiusių suomių apie Šiaulių rajone esantį Kryžių kalną girdėję ir žino šį objektą, nors jame nėra lankęsi arba lankėsi labai seniai (prieš 10-20 metų). Pagal turizmo centro statistiką estai pagal lankytojų statistiką nepatenka tarp TOP10 šalių, dėl to norime, kad jų atkeliautų kuo daugiau“, – sakė ji.

Ar žinojote, kad 2018 metais estai 4 milijonus kartų keliavo į kitas šalis?

Pasak M. Andrončenko, tai maždaug trys išvykos kiekvienam Estijos gyventojui per metus. Taigi estai tikrai mėgsta keliauti ir atrasti iš naujo senas ir naujas šalis.

Turizmo paroda „Tourest“ organizuojama nuo 1991 metų. 2019 metų parodoje dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius: 533 iš 30 šalių. Lankytojų skaičius – daugiau nei 26 000.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts