Kas svarbiau: medis, tvora ar saugumas?

Į redakciją kreipiasi kuršėniškiai, kurie nepatenkinti gatviš sankryžose namų valdų savininkų užsodintais medžiais ar aptvertomis aukštomis tvoromis, trukdančiomis augiam eismui. Žmonės piktinasi, kad to nemato seniūnijos vadovai.

 

Sunkina matomumą

Į redakciją paskambinęs kuršėniškis Jonas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasibėdavojo, kad mieste yra nemažai pavojingų sankryžų, kur eismo saugumui trukdo visžaliai augalai ar tvoros.

„Yra mieste Žiužmos gatvė, kurią kerta Darbo gatvė. Dabar, kai Darbo gatvė baigiama asfaltuoti, ja padaugės automobilių, todėl sankryžoje stovinčių namų savininkų reikėtų paprašyti pasirūpinti, kad medžiai netrukdytų matomumui. Nemažiau pavojinga ir Miško bei Gedimino gatvių sankryža, kur vaizdą nuo miesto centro pusės užstoja tankūs krūmai. Pavojų kelia ir Gedimino bei Žvejų gatvių sankryža, kur taip pat matomumą uždengia krūmynai. Jei kalbėsim apie Žiužmos gatvę, tai pavojinga ir šios gatvės sankirta su Biliūno gatve, kur matomumą nuo Gedimino gatvės pusės taip pat užstoja krūmai. Gal miesto valdžia galėtų tuo pasirūpinti?“, – aiškino kuršėniškis.

Vyriškis aiškino, jog tai nerūpi ir seniūnaičiams, kurie apie tai turėtų informuoti miesto seniūną.

Sulaukta ir daugiau nusiskundimų dėl kai kurių iš šių sankryžų. Dažniausiai minėtos Gedimino-Miško, Gedimino-Žvejų, Žiužmos-Biliūno gatvių sankryžos.

Nuomonės gali skirtis

„Kuršėnų krašto žinios“ apsilankė minėtose sankryžose.

Miško-Gedimino gatvių sankirtoje vaizdą iš kairės tikrai užstoja krūmai ir jie tokie tankūs, kad vaizdo nematyti, o automobiliai Gedimino gatvėje gana dažnai įsibėgėja ir iki 100 kilometrų per valandą.

Panaši situacija ir Gedimino-Žvejų gatvių sankryžoje, kur užstojamas vaizdas iš dešinės, tačiau šioje sankryžoje, kaip ir ankstesnėje, krūmai užstoja vaizdą tik iš vienos pusės.

Pavojinga gali būti ir Žiužmos-Biliūno gatvių sankryža. Tačiau pavoju būtų sukantiems iš Žiužmos gatvės į kairę, nes Biliūno gatvė asfaltuota, bet judėjimas, pakalbintų gyventojų teigimu, kol kas nėra labai intensyvus.

Dėl Žiužmos-Miško ir Žiužmos-Darbo gatvių sankryžų didelio pavojaus eismo dalyviams kaip ir nėra.

Kalbės su gyventojais

Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas sakė, jog tvarkant Gedimino gatvę nemažai pavojingų gyvatvorių, kurios buvo valdiškoje žemėje, buvo išrauta.

„Jeigu gyvatvorės yra privačioje valdoje, mes esame bejėgiai. Nebent gyventojai jas sutvarkytų geranoriškai. Dabar lapai jau nukritę, todėl jos beveik netrukdo matomumui, o pavasarį eisim pas gyventojus ir prašysim nugenėti krūmus, kad šie netrukdytų saugiam eismui. Gyventojas gali ir nesutikti, tačiau dauguma kuršėniškių yra geranoriški žmonės“, – aiškino seniūnas.

Pasak jo, tokių sankryžų, kur privačiose valdose auga medžiai yra ir daugiau, tačiau žmonės sutinka aptvarkyti, kad tik neatsitiktų nelaimė.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts