Dirvonėnai sukvietė kraštiečius į tradicinę vasaros šventę

Į Dirvonėnuose vykusią tradicinę vasaros šventę, garsėjančią ir etnokultūros stovykla vaikams, jaunimui, ir nuostabiu Romansų vakaru bei Amatų švente, kuri šiemet surengta 20-ąjį kartą, rinkosi kraštiečiai, kad ir kur jie begyventų. Ši šventė yra nebeatskiriama Dirvonėnų krašto svarbiausių metų švenčių dalis ir garsėja ne tik rajone.

Į Dirvonėnus tautodailės dirbinių įsigyti, gardžių tradicinių valgių paragauti ir mėgiamos muzikos paklausyti pakvietė jubiliejinė Amatų šventė, skirta Tautodailės metams. Į šventę atvyko amatininkai, kūrėjai, kurie ne tik pardavinėjo savo kūrinius, dirbinius, bet ir mokė, kaip juos patiems susikurti. Šventę pagerbė garsaus Šiaulių rajono balandininko Edmundo Ratkaus balandžių skrydis virš šventinės aikštės.

Šventėje dalyvavo gausus būrys svečių, kurie negailėjo gerų žodžių Dirvonėnų krašto žmonėms, sugebantiems kurti ir išlaikyti tradicijas. Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, rajono meras Antanas Bezaras, Tarybos nariai Ada Grakauskienė, Algis Mačiulis dėkojo Dirvonėnų krašto žmonėms už tradicijas puoselėjančią šventę.

Jubiliejinėje Amatų šventėje padėkota Raudėnų seniūnui Antanui Venckui, šio krašto puoselėtojai, rajono savivaldybės Kultūros centro direktorei Jovitai Lubienei, ūkininkui, bendruomenės pirmininkui Petrui Brikui, asociacijos „Dirvonėnų pasaga“ pirmininkei Birutei Sutkienei bei medžio drožėjui, garbiam tautodailininkui Vladui Sutkui, kurio sukurtos įspūdingos skulptūros atidengtos istorinėje vietoje – prie Šatrijėlės pilkapio-Paežerių senkapių. Šis nagingas meistras sukūrė skulptūras, kurios, pastatytos šioje istorinėje vietoje, liudija gilią mūsų tautos istoriją.

Atidengus istorines Vlado Sutkaus skulptūras, Juozapavos šv. Apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčioje vyko Kristaus Atsimainymo atlaidai.

Rita ŽADEIKYTĖ

Mero padėjėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts