Didžioji vasaros šventė nugriaudėjo Meškuičiuose

Net keturias dienas vyko tradicinė Meškuičių miestelio šventė, kurioje buvo gausybė renginių, sveikinimų, padėkų, o šventę vainikavo Meškuičių Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčioje vykę tradiciniai šv. Baltramiejaus atlaidai.

Ketvirtadienį Meškuičių biblioteka ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialas surengė retro filmų vakarą „Meškuičiai kino dokumentikoje“.

Penktadienį klasikinės ir sakralinės muzikos gerbėjai rinkosi į Meškuičių Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčią, kur vyko vieno prabangiausių Šiaulių rajono muzikinių renginių – klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklo „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ koncertą, kuriame griežė Aistė Norbutaitė (akordeonas), Rūta Klungevičiūtė (smuikas) ir Mantas Lukauskas (akordeonas).

Šeštadienio vidudienį šventės dalyviai susitiko sportinėse varžybose, mugėje. O po pietų rajono Kultūros centro Meškuičių filialo salėje vyko XXV Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ rajono turas, kuriame savo naujausius spektaklius pristatė Kužių, Kuršėnų, Bazilionų, Kurtuvėnų suaugusiųjų mėgėjų teatrai. Keturias valandas žiūrovai ir teatralų komisija žiūrėjo ir vertino mėgėjų teatrų pasirodymus.

Atnaujintas ir išgražėjęs Meškuičių poilsio ir sveikatingumo parkas pakvietė į miestelio gatvių, įstaigų, draugų kiemelius pasivaišinti, pabendrauti, pasilinksminti. Gausiai ir temperamentingai žiūrovai klausėsi atlikėjo Deivido Basčio koncerto.

Į sceną padėkoti aktyviausiems Meškuičių seniūnijos žmonėms svečius kvietė šventės šeimininkė Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė. Rajono meras Antanas Bezaras nuoširdžiai pasveikino Meškuičių bendruomenę, švenčiančią 15 metų sukaktį. Bendruomenės pirmininkei Renatai Domarkienei buvo padėkota už telkiamus gyventojus labai prasmingiems darbams, turintiems išliekamąją vertę. Nuoširdžiai padėkota Egidijui Taujanskui, negailinčiam nei savo laiko, nei jėgų bendruomeniškiems darbams miestelio ir jo žmonių labui. Padėkos raštą meras įteikė ir verslininkui Vidmantui Bujui už tai, kad jis yra nuolatinis miestelio švenčių rėmėjas ir pagalbininkas.

A. Bezaras padėką įteikė ir Meškuičių seniūnijos seniūnei Jolantai Baškienei pabrėždamas, kad šventė vyksta atsinaujinusiuose ir išgražėjusiuose Meškuičiuose, kuriuos ypatingai pakeitė miestelio sutvarkymo projektas.

„Nauja infrastruktūra, puiki centrinė aikštė, didžiulis poilsio ir sveikatingumo parkas be miestelį mylinčios rūpestingos šeimininkės būtų tik naujos betono plytelės. Nuoširdžiai dėkoju, kad Meškuičiais rūpinatės lyg savo namais, kad į kiekvieną darbą, kuris daromas dėl miestelio, negailėdama įdedate meilės, nuoširdaus rūpesčio ir sumanumo, kad telkiate savo miestelį gerbiančius ir mylinčius žmones“, – sakė meras.

Ypatingai nuoširdžiai padėkota meškuitiškėms visuomenininkėms Irenai Levickienei, Gitanai Miežienei Loretai Morkūnienei.

Padėkota trims tautodailininkams, medžio meistrams, kurie Meškuičiams sukūrė jau keturias meškų – Meškuičių simbolio skulptūras, kurios yra įkurdintos įvairiose miestelio parko vietose.

Sekmadienį vidurdienį meškuitiškiai rinkosi į miestelį garsinančius šv. Baltramiejaus atlaidus.

Po šv. Mišių visus puikiai nuteikė Lauros Remeikienės studijos koncertas.

Rita ŽADEIKYTĖ

Mero padėjėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Algirdo KONTRIMO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts