Mėgėjų žvejyba šventiniu laikotarpiu: ką reikia žinoti žvejams

Atvėsus orams ir užšalus vandens telkiniams, kai kurie žvejai per laisvas dienas ruošiasi išbandyti ledo tvirtumą. Aplinkosaugininkai primena, kad privalu laikytis žvejybos ant ledo reikalavimų, elgtis atsakingai ir nepamiršti galiojančių šiuo metu draudimų.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia būti vandens telkiniuose ant ledo, kai dėl jo būklės kyla pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai, esant plonai jo dangai ar Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai paskelbus apie ledo būklę, kuri gali kelti pavojų. Raginame nelipti ant plonesnio kaip 7 cm ledo, nes jis yra nesaugus, ant pirmojo ledo nelipti vieniems.

Be to, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejojant ant ledo, nepriklausomai nuo jo storio ar kitų aplinkybių, turėti smaigus, kuriais pasinaudojus būtų galima išlipti įlūžus. Jie kainuoja nebrangiai, o padeda išsaugoti gyvybę. Smaigus reikia nešiotis lengvai pasiekiamoje vietoje, kad  būtų galima iškart pasinaudoti.

Taip pat žvejams rekomenduojama turėti peikeną (ledo kirtiklį) ir virvę arba bent jau šaliką, kurį galima panaudoti vietoje jos nelaimės atveju. Saugiausia žvejoti vilkint neskęstančią liemenę arba specialų žvejo kostiumą.

Žvejai, neturintys smaigų ar žvejojantys ant plonesnio nei 7 cm ledo, bus įspėjami arba baudžiami nuo 16 iki 60 eurų bauda.

Išsiruošusiems į poledinę žvejybą primename, kad vienam žvejui leidžiama naudoti ne daugiau kaip du žvejybos įrankius, kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį. Vienam žvejui vienos žvejybos metu leidžiama sužvejoti ne daugiau kaip 2 lydekas, ne mažesnes, kaip 50 cm.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 4 priede nurodytuose upių ruožuose, svarbiuose lašišų ir šlakių migracijai bei nerštui, draudimas žvejoti baigs galioti gruodžio 25 d. Šią dieną jau bus leidžiama žvejoti lašišinėse upėse, įskaitant ir žvejų pamėgtą Nerį.

Nuo gruodžio 25 d. čia bus leidžiama žvejoti turint žvejo mėgėjo bilietą, o gaudantys lašišas ir šlakius, nuo gruodžio 26 d. galės įsigyti žvejo mėgėjo korteles lašišų ir šlakių žvejybai, suteikiančias teisę paimti vieną sugautą lašišą arba šlakį.

Iki gruodžio 31 d. draudžiama žvejyba Mėgėjų žvejybos taisyklių 2 priede nurodytose upėse. Taip siekiama apsaugoti neršiančius marguosius upėtakius. Taip pat iki pat naujųjų metų draudžiama žvejoti sykus. 

Draudimas žvejoti vėgėles Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo žiočių iki Babtų tilto tamsiuoju paros metu nuo saulės laidos iki patekėjimo (pagal įrašus kalendoriuje) tęsis iki sausio 31 d.

Įprastai nuo sausio 2 d. iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Kadangi šiais metais sausio 2 d. yra sekmadienis, šis draudimas įsigalios tik sausio 3 d. ir galios iki balandžio 30 d. Lydekas bus draudžiama žvejoti nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts