Vaido Arvasevičiaus patarimai kaip susitvarkyti su stresu ir perdegimu

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure spalio 21-ąją vyko lektoriaus V. Arvasevičiaus paskaita „Stresas ir perdegimas – pažintis ir būdai susitvarkyti su jais“.

Lektorius gausiam būriui susirinkusių dalyvių pasakojo apie stresą, jo įtaką sveikatai. Žarstė patarimus, kaip jo išvengti, kontroliuoti ir tiesiog neperdegti. Taip pat kalbėjo apie tam tikras situacijas, kuriose privalome sugebėti stresą suvaldyti. Visi klausytojai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimų klausimų, padiskutuoti norima tema. Lektorius pabrėžė, kad labai svarbu išmokti gyventi šia akimirka, stengtis negalvoti, kas bus ateityje. Su džiaugsmu visi dalyviai atliko praktinę užduotį, kuri padėjo atsipalaiduoti ir tiesiog pajusti savo kūną.
Su stresu, stipriu psichologiniu išgyvenimu susiduriame kiekvienas. Kartais stresas gali būti naudingas – mobilizuojame savo jėgas, gebame koncentruoti dėmesį ir puikiai atlikti darbus. Tačiau ilgai besitęsiantis stresas kenkia organizmui – jaučiame fizinį nuovargį, esame nervingi, irzlūs, sunku sutelkti dėmesį, keičiasi mitybos įpročiai. Dėl ilgalaikio streso gali išsivystyti perdegimas.
Streso metu žmonės jaučia daugybę skirtingų jausmų, išgyvena daug emocijų, apima nerimas, dauguma veiksmų gali būti atlikti skubiai ir neapgalvotai, tačiau jie vis dar  tiki, jog padėtis gali būti taisoma. Perdegimo atveju žmogus jaučiasi abejingas viskam, nekontroliuojantis savo užduočių, nesuprantantis vadovo lūkesčių, jo emocijos tarsi prislopintos, nėra motyvacijos ką nors keisti, nes nebėra vilties, jog darbe dar gali kas nors pasikeisti į gerąją pusę.
Tiek streso, tiek perdegimo atveju geriausiai gali padėti savęs supratimas ir pažinimas – reguliarus ir efektyvus poilsis, teigiamas požiūris į gyvenimą bei tinkamas situacijos vertinimas.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės
sveikatos biuro visuomenės
sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą,
Viktorija Strazdinienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Tenkintis mažu

Sveiki! Sveiki! Viskas baigia užknisti juodai: vėl grįžtanti žiema, Covido atmainos, nesibaigianti infodemija įvairiuose medijose, socialiniuose tinkluose ir…