Deimantas ir briliantas – vienas ir tas pats?

Deimantai ir briliantai daugelio labai dažnai laikomi sinonimais, tačiau juvelyrai ir kiti šios srities atstovai dažnai išgirdę tokias kalbas susiima už galvos, nes tai – toli gražu ne tas pats. Šiuo atveju labai taiklus posakis – kiekvienas briliantas yra deimantas, tačiau ne kiekvienas deimantas yra briliantas. Tad kuo jie skiriasi?

Deimanto ir brilianto skirtumai

Kaip jau minėjome, kiekvienas briliantas yra deimantas, tačiau tam, kad deimantas taptų briliantu būtinas specialus jo apdirbimas, todėl toli gražu ne kiekvieną deimantą mes galime vadinti tuo tikruoju briliantu.

Deimantas yra pats kiečiausias gamtoje randamas mineralas. Galbūt esate girdėję apie Moso skalę? Pagal ją matuojamas brangakmenių kietumas. Ši sistema yra dešimtbalė, kur 10 rodo maksimalų kietumą. Taigi deimantas pagal Moso skalę ir vertinamas būtent dešimtuku. Natūraliai gamtoje randami deimantai nė iš tolo neprimena tų brangakmenių, kuriuos matome besipuikuojančius auskaruose, žieduose ar kituose juvelyriniuose dirbiniuose. Taigi deimantai yra apdirbami, suteikiant tam tikrą formą, briaunas ir pan.

Briliantu vadinsime tik tą apdirbtą deimantą, kuris bus apvalios formos ir turės 57–58 briaunas. Visi kiti deimantai lieka deimantais.

Briliantų kaina

Galima pamanyti, kad briliantai kainuoja labai daug. Žinoma, tiesos tame yra, bet jei neturite didelio biudžeto, tačiau norite įsigyti bent vieną briliantą, tai nedidelį už gana patrauklią kainą tikrai rasite. Pavyzdžiui 0,05 karato briliantas gali nekainuoti nė šimto eurų, tačiau 1 karato briliantas kainuos jau arti penkių tūkstančių eurų.

Reikia paminėti, kad apvalūs deimantai yra maždaug 30 proc. brangesni už tuos, kurie turi kitokią formą.

Papuošalai su deimantais

Kiekviena moteris apsidžiaugs gavusi deimantais nusagstytą žiedelį, apyrankę, kaklo pakabuką ar kitą aksesuarą. Toks papuošalas demonstruos prabangą, rafinuotumą ir solidumą. Tas akmenukas gali būti visai mažytis, tačiau jo skleidžiamas efektas atliks savo darbą.

Žiedas su deimantu yra labai geras pasirinkimas sužadėtuvėms, taip pat populiarūs ir vestuviniai žiedai, turintys vieną ar kelis nedidelius deimantus. Moterų simpatijas pelno žavingosios deimantinės juostelės.

Total
0
Dalinasi
Related Posts