Padangų ypatumai skirtingais metų laikais

Labai gerai žinome, kad sezoniškai keisti padangas yra būtina. Be to, kad taip reikalauja kelių eismo taisyklės ir fakto, kad toks pasirinkimas yra saugus, ne visada labiau gilinamės. Iš tiesų, sezoninių padangų ypatybes ir jų keitimo priežastis žinoti vertėtų kiekvienam vairuotojui.

Vasarinės padangos

Šių padangų gamybai neretai yra renkama kieta medžiaga, tad orams šylant sunkumų neturėtų iškilti. Jos ne taip greitai suminkštėja ir lėčiau dyla – dėl šios priežasties šiltojo sezono metu palaikote stabilias kuro sąnaudas ir sutaupote pinigų. Su šia padangų rūšimi nevertėtų rizikuoti ir vairuoti atšalus orams – krentanti temperatūra (dažniausiai žemesnė nei apytiksliai šeši laipsniai Celsijaus) reiškia padangų medžiagos pokyčius, kurie tikrai nėra saugūs.

Žieminės padangos

Dažnai vairuotojų, ypač pradedančiųjų, iškeliamas klausimas – kaip išsirinkti žiemines padangas? Iš tiesų, toks didelis susirūpinimas dėl lapkričio mėnesį iškylančios dilemos yra sveikintinas. Tinkamas žieminių padangų pasirinkimas – bilietas į saugias keliones ir puikią automobilio būklę. Pirmiausia, šių padangų protektoriaus gylis didėja. Tai natūralu, nes norima išsaugoti puikų jo stovį. Juk susidėvėjęs protektorius mažina padangų efektyvumą – mažėja sukibimas su kelio danga, ilgėja stabdymo kelias, o ir kuro sąnaudos didėja. Kartais dėl šios padangų rūšies įmantrumo žmonės galvoja, kad tai pats ekonomiškiausias pasirinkimas ir kvestionuoja, kodėl tada ir vasarą nepasiliekame žieminių padangų. Nepamirškime, kad jų masyvumas bei raštai yra labiau pritaikyti atitinkamoms oro sąlygoms bei leidžiamiems greičiams, tad su jomis pinigų kurui tikrai išleistume daugiau. Padangų medžiaga taip pat gali pakišti koją – ši yra daug minkštesnė už vasarinių detalių, todėl visa padanga ir jos dalys gali pradėti greitai dilti ir net deformuotis, kas tik leistų susidaryti pavojingoms situacijoms keliuose.

Daugiau apie tai, kaip išsirinkti žiemines padangas, skaitykite čia: https://www.autoera.lt/cms/Kaip-i%c5%a1sirinkti-padangas

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pagalbos prašymas

2020-01-16 Šiaulių apskrities policijos  Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio 54 metų Broniaus Sovo.…