Daugėlių lopšelyje-darželyje  moliūgų vajus      

Daugėlių lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavo Tarptautiniame projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“, kurį organizavo Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“.

Saulėtas oranžinis traukinys kvietė keliauti kartu su ugdytiniais į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas. Kodėl oranžinę? Todėl, kad tai šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva.

Atbudus pavasariui, pasirodžius šiltesniems saulės spinduliukams „Ežiukų“ grupės vaikučiai su pedagoge Rita Tileniene į indelius pasodino moliūgo sėklytes.  Stebėjo, kaip jos išdygo, išleido lapelius, prižiūrėjo juos. Vaikai savo daigelius padovanojo močiutėms, kurios pasižadėjo rudenį parodyti, kokį užaugino derlių. Vieną moliūgo daigelį „Ežiukai“ pasodino lopšelio-darželio teritorijoje, esančiame darže. Jį prižiūrėjo, laistė, ravėjo. Atėjus rudenėliui, džiaugėsi savo išaugintu moliūgu.

Vaikų užaugintam moliūgui vienam  ilgai liūdėti neteko. Lopšelio-darželio vaikučiai, padedami tėvelių, atnešė daugiau moliūgėlių, užaugintų savo darže. Iš jų buvo daromi darbeliai, „Linksmučiai“. Visi darbeliai buvo gražūs, skleidė gerą nuotaiką. Komisijai buvo sunku išrinkti patį linksmiausią. Ne tik darbelius vaikai darė iš moliūgų, bet ir ragavo iš jo pagamintus patiekalus.

Visi džiaugėsi Ugniaus iš „Ežiukų“ grupės mamyte. Ji išvirė moliūgo sriubos ir atnešė vaikams paragauti. O kokia močiutė be pyrago. Emilijaus ir Kristupo močiutė vaišino „Ežiukus“ moliūgo pyragu. Vaikai džiaugėsi ir ragavo skanius patiekalus, pagamintus iš moliūgo.

Moliūgas – oranžinės spalvos. Todėl visi nusprendė tapti „moliūgėliais“. Apsirengę šios nuostabios spalvos rūbeliais, sugužėjo į salę. Joje „moliūgėlė“, lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja ugdymui, pakvietė visus pasimankštinti, linkėjo valgyti kuo daugiau daržovių, būti sveikiems, nesirgti.

Vieni nešė moliūgus, kiti, kurie nepakėlė, atnešė nuotraukas. Iš jų buvo surengta nuotraukų ir darbelių paroda „Ir užaugo štai moliūgas“. Na o projektas baigėsi „Žibintų švente“. Jos metu moliūgai virto žibintais, kurie vakaro metu nušvietė visą darželio teritoriją.

Džiaugėmės, kad lopšelis-darželis dalyvavo šiame projekte. Vaikai pajautė gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų įvairovę, sužinojo, kad augalo kelionė prasideda nuo mažos sėklytės, ko jai reikia, kad  ji galėtų išvysti saulės šviesą, augtų, žydėtų, vestų vaisius. Tikimės, kad kitais metais tai pakartosime, tik visko padarysime  daugiau: darbelių, paragausime įvairesnių patiekalų, užauginsime daugiau moliūgų.

Rita TILENIENĖ, auklėtoja metodininkė
Kristina AGINSKIENĖ, direktorės pavaduotoja ugdymui
Daugėlių lopšelio-darželio nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts