KURŠĖNAI PO EISMO ĮVYKIŲ: SUSITIKIMAI SU GYVENTOJAIS, PAREIGŪNŲ BUDĖJIMAS IR SAUGUMO ĮRENGINIŲ LAUKIMAS

Kuršėnuose, Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausiančiame magistraliniame kelyje A11 Šiauliai-Palanga 26,032 kilometre,  vyksta labai intensyvus eismas ir per nepilnus metus įvyko net kelios skaudžios nelaimės.

Šiaulių rajono savivaldybė bendradarbiauja  drauge su Šiaulių apskrities policijos komisariatu, Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnais, kad įrodytų kelio savininkui, jog reikia  kuo greičiau imtis saugumo priemonių įrengimo. Tuoj po paskutinio įvykio surengtas susitikimas su gyventojais, sustiprinta šios vietos stebėsena, taip pat įrengtas ryškesnis apšvietimas, tačiau vis tebelaukiama konkrečių kelio savininko veiksmų.

Po to, kai lapkričio 6-ąją šioje perėjoje buvo partrenktas dar vienas žmogus, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas ištesėjo savo duotą  pažadą ir nuo įvykio dienos kasdien šiame kelyje budi policijos pareigūnai. Nors pareigūnai pasižadėjo budėti rytinėmis ir vakarinėmis piko valandomis, tačiau policijos ekipažas ten dažnai stovi ir dienos metu, stebi eismą, tikrina vairuotojų ir pėsčiųjų elgesį bei saugumą.

Kuršėnų miesto gyventojai Šiaulių rajono savivaldybę nuolat informuoja, kur matė pareigūnus, kaip elgiasi eismo dalyviai. Visi pastebėjo, kad šiomis dienomis pareigūnų, dirbančių mieste, mato daug ir ne tik šioje sankryžoje, bet ir visame mieste.

Pažadą, kad policija akylai stebės Kuršėnuose eismą, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas rajono merui Antanui Bezarui ir gyventojams davė ketvirtadienį, susitikimo su gyventojais metu. Kuršėnų miesto seniūnijos salėje Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis ir vyriausioji tyrėja Sandra Jakė, Šiaulių rajono tarybos nariai, seniūnas Vytautas Gedmontas, jo pavaduotoja Giedrė Karkalienė, miesto seniūnaičiai, pilietiški gyventojai buvo susitikę pasikalbėti ir spręsti, kaip apsaugoti gyventojus, kaip pagerinti sankryžos saugumą, kol Lietuvos automobilių kelių direkcija imsis šioje vietoje konkrečių darbų, kuriuos žadėjo atlikti per dvi savaites po skaudaus eismo įvykio – įrengti saugos įrenginius. Taip pat gyventojai bei pareigūnai išsakė ir savo nuomonę, kokios saugumo priemonės, jų požiūriu, geriausiai apsaugotų ir pėsčiuosius, ir vairuotojus šioje vietoje nuo eismo įvykių.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras su gyventojais sutarė kur  įmanoma  įrengti geresnį gatvių apšvietimą, taip pat sutarė, kad, pagal galimybes, ties pavojingomis sankryžomis reikėtų kelio ženklų „Pėsčiųjų perėja“ geltoname fone. Buvo diskutuota  apie vairuotojų ir pėsčiųjų atsakomybę bei  elgesį keliuose ir gatvėse.

Dar iki susitikimo su gyventojais, nors ir be Lietuvos automobilių kelių direkcijos leidimo, UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ ties pavojingąja perėja įrengė du naujus apšvietimo stulpus su LED lempomis.

Šiaulių apskrities policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas po eismo įvykio apžiūros raštu kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovą Vitalijų Andrejevą.

Rašte  rašoma, kad  komisija, susidedanti iš policijos įstaigos atsakingų darbuotojų Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininko Teisučio Beržinsko ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio specialistės Jūratės Glodenytės, atliko Kuršėnų m., Šiaulių r. savivaldybėje A11 kelio, Ventos – Sodo g. sankryžos apžiūrą, kurioje įvyko įskaitinis eismo įvykis.

Rašte teigiama: „Apžiūros metu nustatyta, kad pėsčiųjų perėja įrengta plačiausioje gatvės dalyje, iki pėsčiųjų salelės 7,30 m ir 7,70 m. Pėsčiųjų perėja pakankamai plati – 3,10 m. Pėsčiųjų perėja ribojasi su autobusų stotele, šioje vietoje dar didesnis gatvės išplatėjimas, galimai faktinis važiavimo greitis didesnis  nei leidžiamas. Siekiant, kad nesikartotų eismo įvykiai, rekomenduojame įrengti pėsčiųjų perėjos apšvietimą, kelio ženklus „Pėsčiųjų perėja“, pakeisti kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“ geltoname fone arba šviesos diodai ženkluose (šviečiantys ženklai). Prieš pėsčiųjų perėją, iš abiejų pusių, įrengti raudonos spalvos didesnio šiurkštumo dangą, kuri atlieka didesnio sukibimo ir įspėjamąją funkciją. Rekomenduojame numatyti plato įrengimą per pėsčiųjų perėją. Įrengti šviesoforą, iškviečiamą mygtuko paspaudimu“.

Ar Lietuvos automobilių kelių direkcijos bus atsižvelgta į šį kompetentingais tyrimais pagrįstą Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato raštą ir rekomendacijas, kol kas neaišku, nes atsakymo dar laukiama.

Šiaulių rajono savivaldybė nuolatos palaiko ryšį su Kuršėnų miesto gyventojais, seniūnaičiais, seniūnijos vadovais ir darbuotojais – apie situaciją minėtoje sankryžoje daug diskutuojama, keičiamasi nuomonėmis, nuotraukomis ir pastebėjimais socialinio tinklo „Facebook“ Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė
Autorės ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

REPLIKA   

Prieš keletą savaičių socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Už geresnius Kuršėnus“ buvo paskelbtos nuotraukos apie netvarką prie senųjų Kuršėnų…