Chorinės muzikos šventė Kuršėnuose   

Kuršėnų Šventojo Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko chorinės muzikos šventė „Tegul dainoj ištirpsta toliai“.

Šventę pradėjo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, diriguojamas Tomo Ambrozaičio. Prieš pasirodymą T. Ambrozaitis atsiprašė žiūrovų, kad kolektyvas dainuos neapsirengęs koncertine uniforma, nes bažnyčioje labai šalta ir jis, kaip vadovas, nenori, kad dainininkai susirgtų.

Jis taip pat pristatė ir kolektyvo programą. Beveik 45 minučių trukmės programoje skambėjo lietuvių kompozitorių bei užsienio autorių sakralinės giesmės.

Po jų pasirodė Kuršėnų meno mokyklos jaunučių choras (vadovė Hana Mockienė).

Jaunuosius dainorėlius pakeitė Šiaulių rajono Kultūros centro mišrus choras „Tremties varpai“ (vadovė Jovita Bražukienė) ir Radviliškio miesto Kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių mišrus choras „Versmė“ (vadovė Rasa Gasiūnienė), kuriems žiūrovai negailėjo plojimų.

Šiltų plojimų sulaukė Kuršėnų meno mokyklos jaunių choras „Da Capo“, vadovaujamas Hanos Mockienės.

Chorinės muzikos šventėje taip pat pasirodė Šiaulių rajono Kultūros centro mišrus choras „Gija“, (vadovė Jovita Bražukienė), Kultūros centro Ginkūnų filialo mišrus choras „Šaltinis“, vadovaujamas Birutės Andriukaitienės bei rajono Kultūros centro mišrus choras „Ventus“ (vadovė Hana Mockienė).

Šventės pabaigoje savo programą pristatė Kultūros centro jaunimo mišrus choras „Melomanai“  (vadovės Jovita Bražukienė, Nerilė Bernotienė) kartu su solistėmis Greta Jocaite, Gintarė Daniusevičiūte-Vaitkevičiene ir Odeta Stučinskiene.

Už pasirodymą choristams dėkojo Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos padėjėja Ada Grakauskienė, kuri kartu su tautodailininku Stanislovu Kovėra, Kuršėnų bažnyčiai padovanojusiu savo sukurtą akmeninę mozaiką, klebonui, monsinjorui Vytautui Kadžiui, kaip pagarbos ženklą įteikė duonos kepalą.

Už muzikos šventę kuršėniškiams, vicemeras Algis Mačiulis dėkojo chorams, jų vadovams, šventės organizatoriams, o bažnyčios klebonui įteikė gėlių ir 2018 metų kalendorių „Lietuvos šimtmečio atspindžiai Šiaulių rajone“.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.
Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts