Gilaičių bibliotekos savanoriui knyga iš Švedijos

Aktyvų Gilaičių bibliotekos skaitytoją, savanorį, kraštotyrininką Augustą Jasiūną, neseniai pasiekė Švedijoje gyvenančios kūrėjos Sigitos Kubilienės knyga „Katytės Matildos istorijos“. Šis kūrinys unikalus tuo, kad knygos viršelis iliustruotas Gilaičių kaimo vaikų piešiniais.

2019 metų rugpjūčio mėnesį autorė, viešėdama Gilaičių bibliotekoje, ir pristatydama knygą vaikams „Laumės pasaka“ susitikimo dalyvių paprašė nupiešti savo augintinius kačiukus, kurie ir tapo Sigitos naujos knygos herojais.

2020 metų balandžio mėnesį Kužiuose buvo numatytas šios knygos pristatymas, tačiau visus planus sujaukė karantinas. Iš Žemaitijos, Alsėdžių miestelio, kilusi Sigita Kubilienė, jau ne vienerius metus gyvena, dirba ir kuria Švedijoje. Savo knygas leidžianti lietuvių, anglų, švedų kalbomis, Sigita, tiki, kad atsiras galimybė pristatyti savo naująjį leidinį Gilaičių bei Kužių bibliotekų skaitytojams.

Šiuo metu ji siunčia kvepiantį vasara laišką:

„Ir vėl vasara! Margaspalviais drugeliais skraido po rasotas pievas. Laikas lekia taip greitai! Bet šilti susitikimai palieka gerus prisiminimus ilgam. Atrodo visai neseniai, pakviestos Gilaičių bibliotekininkės Ritos, kartu su Lietuvos balso dalyve Deimante, lėkėme automobiliu dulkėtais keliais į Gilaičius. Į smagų susitikimą – knygelės „Laumės pasaka“ pristatymą. Abi jaudinomės. Bet buvome sutiktos labai šiltai. Po knygelės pristatymo visi dalyvavę piešė savo katinus. Buvau pažadėjusi, kad visų piešiniai bus sudėti į dar tada rašomą knygą vaikams: Katytės Matildos istorijos. Taip ir yra! Mielieji ir šaunieji Kužiuose ir Gilaičiuose gyvenantys vaikai, ačiū jums, už puikius piešinius, papuošusius knygelę! Noriu jums palinkėti šiltos vasaros ir sparnuotų svajonių! Nes kaip knygos herojė sako: svajonės pildosi! Tiems, kurie jau paliekate Kužių gimnaziją, linkiu didelės sėkmės įgyvendinant savo svajones! Būkite tvirti ir sėkmė jus lydės! Aš irgi turiu vieną svajonę! Susitikti su jumis naujosios knygos pristatyme! Tikiuosi, kad mano svajonė išsipildys! Gražios vasaros! Svajokite!“, – rašo Sigita.

Rita BIELSKIENĖ

Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

Ritos BIELSKIENĖS nuotr.

Sigitos KUBILIENĖS albumo nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts