Būstai pritaikyti neįgaliesiems

Mūsų rajono savivaldybės administracija kasmet organizuoja būsto pritaikymą neįgaliesiems, vadovaudamasi Būsto pritaikymo neįgaliesiems 2016-2018 metais tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.

Būsto pritaikymas neįgaliesiems – minimalus būsto pertvarkymas panaudojant specialius elementus, keičiant neįgaliesiems, turintiems judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, neprieinamas erdves, ir smulkus remontas įgyvendinant šiuos statybos sprendimus.

Būsto pritaikymo išlaidos yra dengiamos iš valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų. 2018 metams Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rajono Savivaldybei būsto pritaikymui neįgaliesiems finansuoti skyrė 9546,10 euro, o iš Savivaldybės biudžeto skirta 20432,86 euro.

Rajono savivaldybės būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija, sudaryta Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, vykdė būsto pritaikymo neįgaliesiems programą.

Savivaldybės būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija apsilankė Kuršėnuose, kur Birutei Pilvelienei pastatyta elektrinio vežimėlio laikymo aikštelė. Darbus atliko UAB “Vijinys”. Šeimininkė iš esmės buvo patenkinta statybininkų darbu, tik pastebėjo vieną trūkumą – nebuvo pagalvota pratiesti elektros instaliaciją vežimėlio akumuliatoriui pakrauti. Tą teks padaryti.

Kuršėnuose gyvenančio neįgaliojo Karolio Svidrausko buities pagerinimui buvo pritaikytas sanitarinis mazgas, įrengtas keltuvas. Darbus atliko UAB „Vijinys“ ir UAB „Paradis“.

Ginkūnuose neįgalųjį Antaną Žmuidiną prižiūrintiems namiškiams bus lengviau jį išmaudyti, o vasarą išvežti į kiemą. Tam pritaikytas sanitarinis mazgas ir įrengtas keltuvas. Darbus atliko UAB “Čeresta”.

“Tai yra didžiulė nauda, didžiulė paspirtis žmonėms, kurie negali išeiti į lauką, negali vaikščioti,” – pažymėjo Šiaulių rajono savivaldybės Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisijos pirmininkė Ingrida Venciuvienė.

Šiemet mūsų rajone neįgaliesiems pritaikyti keturi būstai.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts